Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U17 vítězně vstoupili do nové sezóny

U17 vítězně vstoupili do nové sezóny
O víkendu startovala extraliga kadetů U17, ve které Sršni mají opět velice zajímavý tým a po minulém roce, kdy ovládli základní část, a pak smolně vypadli v play off, nechtějí ustupovat ze svých pozic a chtějí se udržet v nejužší špičce mládežnického basketbalu. Los jim však na úvod nadělil výjezd na palubovku velice silných pražských týmů a nikdo moc nevěděl, co od startu soutěže očekávat.
 
V sobotu náš tým startoval stejně jako jejich spoluhráči na pražské Folimance proti Sovám z USK Praha. Sršni tentokrát zachytili úvod utkání a od začátku byli lepším týmem. Bohužel je srážela úspěšnost zakončení. Díky tomu se v prvním poločase hrál hodně defenzivní basketbal, skóre po 20 minutách 25:33 pro Sršně tak bylo velice pozitivní. K vidění byl zajímavý ukazatel, kdy náš tým měl TH v této chvíli 13/4 a domácí dokonce 15/4, což je v této kategorii naprosto nevídaný jev. Po poločasové přestávce nastoupili Sršni s tím, že chtějí uktání zlomit v náš prospěch a rychle si vypracovali vedení 38:54. Pak však přišel zkrat, kdy soupeř začal ukrajovat bod za bodem z našeho náskoku a pět minut před koncem vedli písečtí o pouhé tři body. Závěr utkání však patřil našemu týmu, Sršni vyloupili Folimanku a odváží si cenné vítězství 77:67.
 
USK Praha - Sršni Photomate Písek 67:77
Body: Čihák 20, Suchánek 19, Křesina 13, Śimonek 10, Klement 6, Humpál 4, Zita 3, Kačírek 2, Kopunec, Benda, Kabriel
 
V neděli jsme pokračovali na palubovce Tygrů Praha, kteří se na papíře jeví jako velice silný protivník. Sršni tentokrát nastoupili do utkání s velikou energií a i přes obrovské množství ztrát byli lepším týmem a neustále byli ve vedení. Když ve druhé čtvrtině spustili smršť 4 úspěšných trojek v rychlém sledu, získali poločasové vedení o 15 bodů. Nástup do druhého poločasu se Sršňům povedl a jejich vedení rychle narostlo přes dvacet bodů. V této pasáži se nám povedlo odříznout dvojici Franěk, Matušík. Bohužel když už jsme si začali myslet, že se nám nemůže nic stát, přišel zlom a právě tato dvojice vrátila Tygry do utkání. Náš náskok byl rázem jednociferný a soupeř ožil. Koncovku jsme si naštěstí pohlídali a získali také druhou důležitou výhru 69:81.
 
BŠ Tygři Praha - Sršni Photomate Písek 69:81
Body: Čihák 19, Suchánek 18, Klement 16, Křesina 14, Šimonek 10, Kačírek 4, Zita, Benda, Humpál, Kopunec, Kabriel
 
Komentář Jana Čecha: Ač naše hra měla do dokonalosti daleko, jsem nadmíru šťastný za tyto dvě výhry a start do soutěže. Ukázalo se, jak letošní extraliga U17 bude vyrovnaná a bude rozhodovat každý bod, takže kdybych chtěl hledat vadu na kráse, v obou utkáních mohlo být naše skóre daleko růžovější. Bohužel jsme se ale nevyvarovali hluchých úseků a s tím spojených ztrát na úrovni minižáků. Každopádně je to dobrý odrazový můstek do soutěže a už se těším za 14 dní na domácí palubovku, kam zvu všechny fanoušky Sršňů, protože naše kadety stojí za to každoročně sledovat, jelikož právem patříme v této kategorii do nejužší špičky v ČR.

Facebook