Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U17 doma nezaváhali

Sršni - Válečníci Děčín 75:51

Sršni - Sokol Pražský 102:72

Po divokých výsledcích v prvním kole, kdy Sršni doma podlehli Tygrům Praha o 36 bodů, aby následně druhý den porazili USK Praha o 38, jsme se představili opět na domácím hřišti, kdy jsme proti Válečníkům z Děčína a Sokolu Pražskému chtěli navázat na ten lepší výkon z prvního hracího víkendu. A to se nám v sobotu proti severočechům podařilo na jedničku, kdy jsme na ně doslova vlétli a než se soupeř rozkoukal, na tabuli svítilo až děsivé skóre 24:4. Poté domácí zapojili do hry všech dvanáct hráčů a skóre se až do konce utkání příliš neměnilo. V neděli nás měl dle výsledků čekat lehčí soupeř, ale opak byl pravdou a tentokrát to byli hosté ze Sokola Pražského, kdo ovládl první čtvrtinu nedělního klání. Sršni mohli být rádi, že stav byl jen 21:23, protože náš výkon byl opravdu ospalý a lehkovážný. Ve druhé čtvrtině naštěstí dva nejlepší hráči soupeře nasbírali tři fauly a domácí toho využili k poločasovému vedení 53:41. Do druhého poločasu hráči ve žlutočerném nastoupili tak, jak jim je vlastní, náskok se rychle přehoupl přes dvacetibodovou hranici, a domácí tak opět mohli pošetřit síly, zapojit všechny hráče, a dokonce i z rukou Petra Bečky došlo na pokoření stobodové hranice. Konečný výsledek 102:72 však rozhodně nevypovídá o průběhu utkání, protože bratři Sokolové z Prahy v Písku předvedli velice dobrý výkon.

Hodnocení trenéra Jana Čecha: Jsem rád, že jsme zvládli obě utkání proti velice houževnatým soupeřům z popředí tabulky. Zejména v neděli jsme se hodně zapotili a opět se potvrdila má slova, že jsme velice talentovaným týmem, ale nesmíme nic podcenit a musíme se plně koncentrovat na utkání, protože sám od sebe se nikdo neporazí. Je před námi pořád ještě spoustu práce, protože ne všechno jde jednoduše a někteří se ještě stále nepřizpůsobili extraligovému basketbalu, nicméně tenhle tým může pomýšlet opravdu vysoko nejen výsledkově, ale i z něj může vyrůst spoustu kvalitních basketbalistů, což neuniklo ani reprezentačním trenérům. V minulém týdnu Adam Křesina zažil svůj první sraz kategorie U15, tento týden se trojice Filip Čihák, Jakub Šimonek a František Suchánek účastní srazu U16 a Josef Svoboda bude jedním ze stavebních kamenů reprezentace U18. Tenhle tým opravdu baví a doporučuji každému, kdo je fanouškem basketbalu nebo mládežnického sportu, aby na Sršně U17 zavítal do sportovní haly v Písku.