Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Rezervy mužů doma bez prohry

2.liga muži

Sršni Písek B – BC Benešov 87:59

Do utkání jsme vstoupili s obrovskou energií a hosté se nestačili divit. Agresivní obrana a především rychlý protiútok, to byly naše dvě největší zbraně, kterými jsme Benešov v prvním poločase ničili. Zcela zasloužené vedení v půli o 26 bodů nás na chvíli až příliš uspokojilo. Hosté dokázali během třetí čtvrtiny stáhnout skóre na rozdíl 15 bodů, ale to bylo z jejich strany maximum. Opět jsme zabrali a další nápor soupeře jsme již nepřipustili.

Sršni Písek B – Wolves Radotín 81:68

I druhý víkendový zápas jsme začali ve velkém stylu. Tři přesné trojkové pokusy Radka Dudy v řadě hosty zcela ochromily a ten se ne a ne chytit. Po první čtvrtině svítilo na tabuli skóre 23:6 a vypadalo to na snadné utkání. Soupeř, ale svoji kůži zadarmo dát nechtěl. Přešel na zónovou obranu, na kterou jsme dlouho hledali recept. Naštěstí jsme v neděli měli nabito ostrými a vždy, když už to s námi vypadalo špatně, pomohli jsme si střelou z dálky. 15 proměněných střel za tři body je opravdu velmi dobrá vizitka. Hosté sice ještě v poslední čtvrtině ubrali z našeho náskoku, ale druhou výhru jsme již pěvně kontrolovali.

Jihočeská liga

Sršni Písek C – Legends ČB 72:68 po prodloužení

Souboj s ČB je vždy velmi vypjatý a nebylo tomu ani jinak i v tomto případě. Soupeř nepřijel do Písku v úplně nejsilnější sestavě, ale mohl se opřít o skvěle hrajícího Šustka, který si s naší obranou dělal doslova, co chtěl. Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané a v koncovce mohl strhnout vítězství na naši stranu Honza Veselý, který střílel dva trestné hody. Bohužel nabídnutou šanci zahodil a zápas se tak dostal až do prodloužení. V tom již hosté dohrávali pouze ve čtyřech hráčích. Zdeněk Blažek toho dokonale využil, když vstřelil všechny naše body v nastavení a dotáhl Sršně k druhé výhře.

Sestava a body: Plášil 28, Blažek 22, Veselý 12, Horský 3, Pešek 3, Stehlík 2, Kinský 2, Kočí, Mašek