Naši nejmladší v Českých Budějovicích

Naši nejmladší v Českých Budějovicích

Sršni – Medvědi Tábor 6:60
První utkání bylo premiérou pro nás všechny. Už při porovnání obou sestav bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Táborští byli o dva roky starší a fyzicky jsme se jim nemohli rovnat. Tomu nasvědčoval i úvod utkání, kdy na nás zkušenější soupeř vlétl a ukázal nám, jak se hraje pořádný basketbal. Přes počáteční slzičky a bolístky však naši mladíčci ukázali velikou bojovnost, pro táborské to přestalo být tak jednoduché a po zbytek utkání jsme soupeři statečně vzdorovali. Možná tomu skóre neodpovídá, ale již během utkání kluci ukázali, že basket hrát umí.

Sršni – Tigers České Budějovice 28:28
Po krátké pauze nás čekaly budějovické dívky. Věděli jsme, že pokud budeme dodržovat naše pravidla, mohli bychom uhrát zajímavý výsledek. Do utkání jsme vstoupili až příliš „gentlemansky“. Jakmile jsme ale zjistili, že nám holky nic nedarují, začala se opět ukazovat naše touha utkání vybojovat. Jeho průběh byl velice vyrovnaný, holky využívaly především výškové parametry, my naší sršní rychlost. Přesto to vypadalo, že nás soupeřky postupně udolají. Konec utkání se ale nesl ve znamení našeho tlaku, kdy jsme postupně skóre dorovnali a dokonce jsme měli možnost v posledních vteřinách zvítězit. Střely se nám doslova vykroutily z obroučky a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.

Komentář trenéra: „Z našeho výkonu mám obrovskou radost. Proti vyzrálejším soupeřům kluci ukázali, že basket rozhodně hrát umí. Pokud udrží svoji píli, budou se stále zlepšovat. Už teď se těším na jejich další vývoj. Děkuji také rodičům, kteří nás v hojném počtu přijeli povzbudit a vytvořili nám domácí atmosféru.“
ŠB


Facebook