Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Další tým z KNBL poražen

Zhodnocení utkání pohledem hlavního trenéra Jana Čecha: po dvou úvodních výhrách v Hradci Králové a doma s Ústím nad Labem jsme si v pátek večer pozvali k přátelskému utkání další tým Kooperativa NBL, a to ne ledajaký. Do sršní arény dorazil dokonce bronzový tým minulé sezóny, BC Geosan Kolín. Tým postavený okolo nejužitečnějšího hráče loňské sezóny, Adama Číže, v Písku postrádal trio hráčů ze Slovenska Pavola Lošonského, Roberta Rožánka a Jakuba Petráše, kteří si ještě plnili reprezentační povinnosti, ale i tak do sršního hnízda dorazila jména jako Michal Mareš, Filip Novotný, Jiří Jelínek či Jan Křivánek, což jsou na českých palubovkách známá jména. Bohužel kromě Petra Šlechty, který kvůli zraněnému prstu na ruce bude nějakou dobu mimo do utkání, nemohl nastoupit ani klíčový pivot Martin Svoboda. Když k tomu připočteme i Pepu Svobodu, který řádí na European Challengeru U16, tak už to bylo absencí až nad hlavu. Nicméně absence klíčových hráčů byla obrovská motivace pro ostatní členy týmu, kteří hned od začátku nastoupili v obrovské euforii. I přes řadu nepřesností bylo Sršňů plné hřiště a rychlost na útočné polovině dělala soupeři velké problémy. Když k tomu připočteme hned 6 úspěšných trojkových pokusů v první desetiminutovce a radost ze hry od všech hráčů, bylo z toho vedení dokonce 45:29. Bohužel jsme v obraně vyrobili několik hloupých chyb a do poločasu se hostující Medvědi dokázali přiblížit na dostřel 6 bodů - 52:46. A jak už bývá naším zvykem, třetí čtvrtina byla opět jedno velké trápení, kdy na útočné polovině naše úspěšnost začala povážlivě klesat a s přibývající únavou opadla i naše aktivita na obranné polovině. Po třiceti minutách na tabuli svítilo skóre 63:69 a moc optimistů v hale už by se v tu chvíli asi nenašlo. Kolín však posadil na lavičku dvojici svých leaderů Číže a Mareše, čímž Sršni a tři stovky nadšeně fandících diváků vycítili šanci a než se hosté vzpamatovali, domácí byli o 8 bodů ve vedení. Pak ovšem začal úřadovat Adam Číž a víceméně sám táhl Medvědy do vyrovnané koncovky. V dalším nervy drásajícím utkání byli v posledních minutách Sršni neustále o pár bodíků vpředu, ale soupeř byl neustále na dostřel. Naštěstí jsme v koncovce prokázali pevné nervy na čáře trestného hodu a dokráčeli jsme si pro další cenný skalp týmu z NBL. Určitě nechci přeceňovat výsledky z naší přípravy, ale radost z nich samozřejmě mám. Ukazuje nám to, že jdeme správným směrem, dokázali jsme si poradit i s absencí opor a další hráči ukázali, že i oni mají svou kvalitu a jsou právoplatnými členy kádru. Tentokrát kromě dravého mládí musím zmínit i dvojici svých vrstevníků, jelikož to, co předvedl Pavel Englický a Milan Špičák, bylo opravdu obdivuhodné a myslím, že ještě pár dní se jim nebude chodit lehce. V neposlední řadě patří velké Díky všem divákům na tribunu, opět panovala fantastická atmosféra. Věřím, že všichni Sršni si tuto euforii užívají a 31. srpna v 17:00 proti Lions Jindřichův Hradec Vás prosím opět na značkách, kdy společně půjdeme za dalším překvapením.

Sestava a body: Sýkora V. 22, Englický P. 20, Šurý J. 17, Mikolášek L. 15, Pytelka K. 6, Mach M. 5, Špičák M. 4, Hejl D., Primak V., Chvála O., Šimonek J., Polánek T.