30
13

Ztráty

23

V prvním jihočeském derby Kooperativa NBL jsme to vzali pevně do rukou od začátku do konce a zvítězili rozdílem 56 bodů! Po pátém kole nám nechybělo mnoho, abychom byli jediným týmem ligy s bezchybnou bilancí.

Hned od startu jsme ovládli hru, když jsme rychle přebírali kontrolu nad zápasem díky našemu presinku a přechodu do zónové obrany, která dělala GBA velké problémy. Soustředili jsme se hlavně na jejich jediného nebezpečného hráče Fairweathera a díky tomu soupeř jen málokdy vážně zahrozil. Když navíc Fruko-Schulz udělal už v první čtvrtině deset nevynucených chyb, okamžitě jsme toho využili a pálili do rychlých protiútoků, které jsme zakončovali úspěšnými trojkami z rohů. To nám výrazně pomohlo vyhrát úvodní čtvrtinu 26-11 (s trojkami 7/5 a 14 body z lavičky), a od té chvíle jsme se už neohlíželi zpět. Poločas skončil 51-27 a hostům už bylo jen hůř.

Sršně tlačili Burda (18), Martin Svoboda (16+7 doskoků), Novotný (16), Haiblík a Karlovský (po 11), za nadále bezvítěznou GBA korigovali Fairweather (22) s Kheilem (10). Z pole dominující tým Photomate (v procentech 60-33) kraloval i v trojkách (29/16 - 24/3), zpod koše (46-20), z brejků (25-15) a ve ztrátách (13-23).

Ohlasy

Filip Novotný (křídlo Sršni Photomate Písek): „Na Jindřichův Hradec jsme se velmi připravovali, ale ten hlavní bod, který jsme si řekli, byl vyhrát a eliminovat doskoky. Sestava Jindřichova Hradce je malá, proto jsme chtěli na doskocích dominovat. Myslím, že to se nám povedlo. Každou čtvrtinu jsme vyhráli na doskocích a to byl hlavní rozdíl dnešního utkání.”

Julian Beťko (asistent GBA Fruko-Schulz Jindřichův Hradec): „Těch klíčových aspektů prohry bylo několik, protože když prohrajete o 50 bodů, není to jen o jedné věci. Písek nás dnes přehrál téměř ve všem. Věděli jsme, že mají vysokou úspěšnost střelby za 3 body, ale nepodařilo se nám ji snížit. Naše úspěšnost střelby za trojek byla pouhých 12 procent oproti píseckým 50, což udělalo velký rozdíl ve skore. Zároveň jsme dnes nepředvedli hru, kterou by si zasloužili diváci, kteří sem přišli, aby nás podpořili. Každý tým je odrazem svého trenéra, takže bychom možná měli začít u sebe. Vzhledem k tomu, že jsme mladý tým, věřím, že najdeme cestu, jak se zlepšit, a to jak v obraně, tak v útoku. Samozřejmě je problém, když tým podruhé za sebou nedá v zápase více než 60 bodů. Teď musíme hlavně zůstat pozitivní a zaměřit se na oblasti, kde se můžeme zlepšit.”

Tomáš Jansa (rozehrávač GBA Fruko-Schulz Jindřichův Hradec): „Myslím, že jsme začali docela fajn. Kontrolovali jsme míč, byli jsme solidní v obraně, byli jsme tam, kde jsme měli být. To nám vydrželo necelé 4 minuty, potom jsme udělali to, co přesně v Písku dělat nemůžeme. To je to, že jsme si nehlídali míč a měli jsme 9 nebo 10 ztrát v první půli. Písek se chytil. Řekl bych, že střílel s nevídanou úspěšností. Padalo jim úplně vše. Docela jsme jim s tím pomohli, nechali jsme spoustu volného prostoru. Nebyl to náš den a gratuluji Písku k vítězství.”