11

Ztráty

23

Třetí v řadě pro Sršně

Náš vysoce oktanový 97bodový pútok složil i třetího soupeře v řadě. Jeho obětí se v sršním stánku staly Sovy po výsledku 99-89, který značí nadále dokonalý start do sezony.

Po 34 minut vrcholně vyrovnaný duel se rozhodoval až v závěrečné sekvenci. Rozehrávač Burda trojkou a košem s faulem nejprve nakopl náskok domácích na 88-79, aby se USK i navzdory dvěma ztrátám a dvěma minutým šestkám ještě tři minuty před koncem vrátil na 88-84. I když ale i dál srážel manko zpět na čtyři body, Sršni si díky dvojce Martina Svobody s faulem z útočného doskoku a jeho dalšímu koši s podporou několika trestných hodů kolegů už v závěru nenechali výhru vzít, a to i za pomoci dalších dvou sovích ztrát.

Střeleckým lídrem vítězů byl Šlechta (21, trojky 5/5), následován Burdou (18), Haiblíkem (16), Martinem Svobodou (15+7 doskoků) a Karlovským (14). Za USK kontrovali Campbell (18), Vlk (13), Bruce (11+8 doskoků) a Samoura (10). Sršni víc bodů vytěžili z trestné linie (23-11), z brejků (16-5) i z druhých šancí (15-8) a také dvakrát méně ztráceli (11-23).

Ohlasy

Jan Čech (kouč Sršni Photomate Písek): „Dneska jsem zestárnul o 10 let, pro trenéra to bylo velmi těžké utkání. Připravovali jsme se na něj, ale stejně jsme v prvním poločase dostali 54 bodů. Před druhým jsem udělal trochu průvan v šatně, za což se asi i omlouvám. Na začátku druhého poločasu nám chvíli trvalo, než jsme protrhli síťku, ale nakonec jsme to urvali. Poprvé v Kooperativa NBL máme tři výhry v řadě, poprvé jsme porazili USK. Je to pro nás skvělý start do sezony. Teď musíme vyléčit bolístky a ve středu můžeme jet do Děčína s čistou hlavou. Smekám nejen před hráči, ale i před diváky, protože ti nás k vítěznému konci doslova dotáhli. Díky!”

Matěj Burda (rozehrávač Sršni Photomate Písek): „Byl to těžký zápas. Jelikož jsem v Písku nový, nebylo pro mě utkání tak emotivní jako pro ostatní kluky. Ve druhém poločase jsme utáhli šrouby v obraně a dali jsme jednoduché koše. Rozběhali jsme to a USK se nedařilo s námi držet tempo. Tyto momenty byly klíčové a vedly k našemu dnešnímu úspěchu.”

Dalibor Vlk (forward USK Praha): „Dneska jsme nepředvedli špatný výkon, ale myslím si, že rozhodla fyzičnost. Celkem dobře jsme bránili, ale Písku se i přes to vždy nějakým způsobem podařilo skórovat, to stejné platí pro doskoky i rychlý protiútok.”

David Gale (kouč USK Praha): „Ofenzivně dobré utkání, ale hořeli jsme v defenzivě. V závěru to byly hlavně doskoky, se kterými jsme měli problém. Většinu utkání jsme pod košem hráli dobře, ale na konci jsme nezvládli tři doskoky, a to nás teď mrzí.”