Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Víkendové výsledky mládežnických kategorií

Víkendové výsledky mládežnických kategorií

U10OP U11

Sršni U10BK Strakonice „B“ 22:16 a 44:22

V neděli k nám do sportovní haly přijela děvčata ze Strakonic. V prvním utkání jsme se proti soupeřkám trápili. Vůbec jsme neplnili pokyny, které jsme si před začátkem stanovili. Vyšších soupeřek jsme se báli, nedávali jsme poměrně jasné šance a v obraně často propadali. Postupem času se alespoň obrana o něco zlepšila, přesto jsme s výkonem tolik spokojení být nemohli. Začátek druhého utkání se nesl v podobném duchu. Alespoň se podařilo zjednodušit hru a zlepšili jsme procento střelby. Proti již unaveným soupeřkám to stačilo a výsledek tak byl jasný. Škoda jen, že se nám tolik nedařilo přidat do naší hry prvky, na kterých na trénincích pracujeme. Především crossover nebo přihrávku v běhu. Díky všem klukům za účast, rodičům za podporu a soupeřkám za skvělou bitvu.

U11 – OP U11

Utkání se strakonickými dívkami byla soubojem dosud neporažených týmů v této kategorii.  Obyla běhavá a bojovná. V obou se nás holky držely v prvních minutách, pak jsme je dokázali přeběhat. S naši hrou jsme mohli být spokojeni pouze v některých fázích. Trápí nás příliš velké množství ztrát způsobených zbrklostí.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hledišti.

BK Strakonice : Sršni 29:57 a 35:66

U11 – OP U12

Proti nejlepšímu týmu kraje ve starší kategorii podali Sršni zvláště ve druhém utkání velmi dobrý výkon, když drželi s vyspělejším soupeřem krok 3 čtvrtiny.

BK Tábor – Sršni   80:35 a 59:43

U13 – OP U13

Sršni – Pelhřimov 39-23

Sršni – Pelhřimov 37-16

K dalšímu dvojutkání nastoupili naši nejstarší minižáci proti družstvu z Pelhřimova. Tým byl poskládán převážně z hráčů z týmu U12, protože starší kluci se účastnili turnaje CEYBL v Polsku. Na soupeře jsme od začátku utkání vlétli a celoplošnou obranou nedali soupeři nic zadarmo. Dobře jsme bránili hráče s míčem a po zisku jsme správně dokázali využívat přečíslení. Bohužel jsmese nevyvarovali občasným zkratům v obraně a nemohl tak náš náskok narůstat. Věkový rozdíl nechali nejmladší hráči vymazat a dokázali přes dobře hrajícího soupeře držet s ním krok. Děkuji Kevinovi Humpálovi za pomoc při trénování a rodičům za podporu v hledišti. 

U13 – CEYBL (Ostrow Wielkopolski)

Sršni - Vlčata Žďár nad Sázavou 70:43
Sršni - WKK Wroclav 65:76
Sršni - Orlen akademia Ostrów 67:75
Sršni - BK NH Ostrava 58:66

Sršni - ŠBK Handlová 90:41

Mladí Sršni se zúčastnili posledního turnaje CEYBL. Po rozpačitém prvním turnaji odjíždíme z druhé polské štace s pocitem dobře odvedené práce. Naše hra byla lepší než výsledky. Pro mě to je lepší varianta, než kdyby to bylo obráceně. Po jasné výhře nad Žďárem jsme svedli bitvu s v CEYBLU doposudneporaženou Wroclaví a ještě minutu a půl před koncem jsme vedli o bod. V sobotu šli naše výkonu trošku dolů, ale i tak jsme v obou zápasech mohli vyhrát. Zkraty v posledních dějstvích nás o cenné skalpy připravily. V neděli jsme si poradili s nejslabší Handlovou. Bohužel koncovky zápasů nám na turnaji nevyšly. To nás připravilo o lepší umístění. Celkově musíme celou sérii turnajů hodnotit pozitivně. Kluci se herně posunuli a to byl hlavní důvod proč jsme CEYBL hráli.

U14 – Žákovská liga

Sršni – Válečníci Děčín 65:63

Sestava a body: Kašík 17, Peniaštek 15, Šmíd 10, Mallier 5, Pošta 5, Konrád 4, Kroupa 4, Iványi 2, Rádr 2, Ababio 2, Vovesný

Ve velmi vypjatém utkání jsme si vytvořili v první půli 10 bodový náskok. O ten jsme ale velmi rychle ve třetí čtvrtině přišli, a tak se šlo do posledního období za vyrovnaného stavu. Zlepšili jsme obranu a v útoku si pomohli střelbou z dlouhé vzdálenosti. Znovu se rozdíl ve skóre vyšplhal na 10 bodů. Možná už jsme si mysleli, že máme vítězství v kapse, ale šeredně jsme se spletli. Válečníci se dokázali v poslední minutě, díky našim neuvěřitelným ztrátám, dostat až na rozdíl 2 bodů. Zbývalo 9 sekund a místo toho, abychom podrželi míč, jsme vyslali na soupeřův koš střelu, kterou jsme minuli. Hosté doskočili, a ještě stihli vystřelit za tři body. Naštěstí pro nás minuli. Utrápená výhra tak zůstala v Písku.

Sršni – BK Chomutov 80:42

Sestava a body: Kašík 21, Peniaštek 14, Kroupa 13, Šmíd 10, Pošta 9, Rádr 5, Konrád 5, Iványi 2, Mallier, Vovesný, Ababio

S cílem napravit si reputaci jsme naskočili do nedělního utkání. Chomutov nám vzdoroval pouze v prvním poločase. Druhou dvacetiminutovku jsme ovládli a duel dvou neporažených týmů vyzněl v náš prospěch. Velmi dobrou práci jsme odvedli na obranné polovině, přibrzdili jsme nejlepšího hráčů hostů Marka Dvořáka, kterému jsme dovolili pouze 13 bodů.

U15 – Žákovská extraliga

BK Děčín – U15 100:42

Sestava a body: Kačírek 13, Křesina 11, Beníšek 7, Pošta 4, Malý D. 3, Šmíd 2, Malý V. 2, Konrád

Proti loňským mistrům republiky jsme neměli co nabídnout. Fyzično, rychlost, basketbalovost, herní vyzrálost, vše bylo na straně domácích.

Sokol Pražský – U15 58:62

Sestava a body: Kačírek 20, Šmíd 13, Pošta 11, Malý V. 7, Křesina 5, Konrád 4, Beníšek 2, Malý D.

I v okleštěné sestavě jsme se chtěli poprat o nedělní výsledek. Naše porce ztrát se oproti sobotě nezměnila, ale zato v obraně jsme zpozornili. Ve třetí čtvrtině jsme se vyšplhali na rozdíl 10 bodů, ale po pokaženém konci této desetiminutovky jsme začínali od nuly. Koncovka utkání byla velmi vypjatá, ale i s trochou štěstí jsme ji zvládli. Překvapivé vítězství se vezlo do Písku.

 


Facebook