Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Víkendové výsledky mládeže

Víkendové výsledky mládeže

U15 – Žákovská liga

BK Klatovy – Sršni 57:65

Sestava a body: Kolařík 19, Suk 13, Kačírek 11, Doubek 10, Hladík 7, Rybařík 5, Beníšek, Voříšek

K sobotnímu utkání jsme zajížděli na horkou půdu Klatov. S tímto týmem to byl již čtvrtý vzájemný souboj a každý vždy přinesl velmi vyrovnaný mač. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Sice jsme po 4 přesných hodech za tři body šli hned v první čtvrtině do dvouciferného vedení, ale to domácí stihli do poločasu vyrovnat. Třetí čtvrtina nás zastihla na obranné polovině velmi dobře připravené a dovolili jsme soupeři pouze 5 bodů. Do poslední části jsme tak vstupovali s 11 body navrch. 10 minut do konce a nám ubývaly viditelně síly. Klatovy měly více energie a pár minut před závěrečnou sirénou se na nás dotáhli. V této chvíli jsme ještě pro zranění přišli o kapitána Jardu Suka, který si hnul se zády a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Koncovku jsme však zvládli na výbornou, dvakrát koš s faulem a následná daná šestka nám zajistili výhru. Krásné vyrovnané utkání, kde se skóre přelévá z jedné strany na druhou a hráči jsou pod tlakem, jenom více takových zápasů.

Jiskra Domažlice – Sršni 53:101

Sestava a body: Doubek 26, Kolařík 22, Kačírek 20, Beníšek 13, Rybařík 11, Voříšek 6, Hladík 3

V neděli to z naší strany bylo velké přemlouvání. Až ve druhé půli jsme naplno ukázali naše kvality a pojistili si tak jasné vítězství.

U13 – OP

V neděli jsme sehráli další dvě utkání OP. Tentokrát jsme střetli dva nové týmy – strakonické a budějovické kluky, ale průběh a výsledek byly podobné jako v předchozích utkáních.

Sršni – Tigers Č.Budějovice     103:21

Sršni – SKB Strakonice      105:9

U12

Sršni - BK Strakonice d 50:44

Sršni - Tigers ČB d 63:30

Sršni U12 zajížděli k turnaji OP U13 do nedalekých Strakonic. Nečekalo nás tedy nic lehkého. Strakoňandy nás tento rok již 3x porazily, tentokrát však byli lepší Sršni. Od úvodního hvizdu mladší Sršni předváděli maximální nasazení a bojovnost. Několikrát jsme dávali koše z druhých či třetích střel a to rozhodlo. Druhý zápas již neměl takový náboj. Neudrželi jsme koncentraci a náš výkon byl spíš průměrný. To ale nic nezmění na parádním výkonu v prvním zápase - jen tak dál! 

U10 – OP U11

Sršni – Jiskra Humpolec 59:23

Sršni – BK Strakonice B 103:4

První utkání jsme odehráli proti našemu známému soupeři z Humpolce. Vzhledem k brzké hodině a změně času jsem očekával, že kluci budou unaveni a bude to trochu trápení. Hráči mě ale přesvědčili o opaku. V utkání jsme dominovali, a to především díky naší obraně. Bylo ale vidět, že jakmile jsme na chvíli polevili, soupeř se díky své fyzické vyspělosti dokázal prosadit. My jsme zase ukázali naši individuální připravenost. Škoda jen, že jsme odflákli nějaké přihrávky a nájezdy. Výsledek mohl být ještě lepší.

V druhém utkání nás čekala rezerva strakonických děvčat. Snad poprvé se tomuto týmu stalo, že v utkání dominoval i po fyzické stránce. Je ale potřeba mladé soupeřky ze Strakonic pochválit. Ačkoli výsledek vypadá jednoznačně, ukázaly nám, že ke každému soupeři musíme přistoupit s respektem a plným nasazením. Když polevíme, potrestají nás. Přesto musím kluky pochválit, především za druhý poločas, kdy jsme podali lepší výkon v útočné fázi a na konci tak mohla propuknout oslava první dosažené „stovky“.

U9

Sršni x Tábor 28:20

Sršni x Č.B. 6:58

Naši nejmladší, „druháčci“, odehráli další 2 utkání a sbírali nové zkušenosti. Nutno podotknout, že v týmu sršňů hrálo několik kluků vůbec poprvé a nevedli si vůbec špatně. V prvním utkání jsme dokázali bojovností vyhrát nad týmem z Tábora. V druhém utkání proti zkušenějším Budějovicím, jsme již byli ve všech aspektech hry o krok pozadu, ale hráči ani na chvilku nesklopili hlavy a bojovali až do konce utkání. Já děkuji všem klukům, kteří přišli a odehráli své první utkání a to je ta správná motivace do dalších tréninků.


Facebook