Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U19 zpět na domácí palubovce!

U19 zpět na domácí palubovce!

Nadstavbu A pro osm nejlepších týmů extraligy U19 už rozehráli i naši Sršni. Všechny tři zápasy odehrály na palubovce soupeřů se střídavými úspěchy. 

Nejprve 27. ledna zavítali do Brna, kde na ně čekali místní Tygři. Vzhledem k všemožným přeložením to pro nás bylo první utkání po šesti týdnech, což bylo na naší hře znát. Přestože jsme byli po celé utkání v těsném vedení, soupeř byl neustále na dostřel. Když jsme na začátku poslední čtvrtiny měli dvouciferné vedení, všichni čekali, že vítězství si odvezou písečtí. Poté však přišel absolutní výpadek a domácí Tygři měli téměř vítěznou střelu na ruce, kterou ovšem neproměnili a náš Kuba Šimonek po faulu snižoval na rozdíl jediného bodu. Druhou neproměnil, po útočném doskoku Pepy Svobody se míč dostal k Adamu Křesinovi, který trojkovým pokusem zajistil Sršňům šťastnou výhru 88:86.
 
https://www.cbf.cz/souteze/zapas_457247_soutez_4213.html
 
O pololetních prázdninách pak Sršni vyjížděli na otočku do daleké Opavy, kde chtěli zaskočit prozatím vedoucí tým tabulky. To se jim zpočátku dařilo, když v tomto obranném souboji byli po celý první poločas v několikabodovém vedení. Bohužel jsme však spoléhali pouze na trojkovou střelbu, která nám ve druhém dějství absolutně odešla. Třetí perioda vyzněla pro domácí 16:6 a utkání tak směřovalo do vyrovnané koncovky, kterou lépe zvládli domácí. Těžko můžete vyhrát venku na 54 bodů a je třeba si přiznat, že nám toto utkání hrubě nevyšlo a ani nenabídlo příliš basketbalové krásy.
 
https://www.cbf.cz/souteze/zapas_457246_soutez_4213.html
 
Další utkání pak bylo na programu v úterý, kdy jsme vyrazili k jihočeskému derby do Jindřichova Hradce, kde sídlí GBA. Utkání proti zahraniční legii nám vyšlo na výbornou a než se soupeř vzpamatoval, rychle jsme si vybudovali dvouciferný náskok. Komplikace jsme nepřipustili po celý průběh utkání a výhra 86:68 je zcela zasloužená. Náš výkon byl velice disciplinovaný, Sršni v něm prokázali velikou kvalitu a každý hráč, který přišel na palubovku, splnil svou úlohu. 
 
https://www.cbf.cz/souteze/zapas_457252_soutez_4213.html
 
Komentář Jana Čecha: Musím se přiznat, že s bilancí 13 výher a 4 porážek jsme nadmíru spokojeni. Vzhledem k tomu, že U19 spolu mají minimum společných tréninků, protože půlka jich trénuje s A týmem a půlka s U17, k tomu jsme se kvůli zdravotním komplikacím ještě ani jednou nesešli kompletní a navíc jednou tým trénuji já a jednou Machy, tak jsme až v neuvěřitelné situaci. Nadstavba je nesmírně vyrovnaná, a proto klidně můžeme celou základní část vyhrát, stejně jako ještě můžeme skončit osmí. Nicméně věřím, že naše výkony ve zbytku sezóny půjdou ještě nahoru, a proto nás přijďte povzbudit do Sršního hnízda na víkendová utkání, jelikož opravdu budou mít kvalitu.

Facebook