Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U19 končí druzí v základní části extraligy!

Poslední dvojkolo základní části měli před sebou hráči U19. Matematika mluvila jasně, v případě dvou výher obsadí Sršni skvělé druhé místo, každé zaváhání by naopak znamenalo propad tabulkou. Jejich soupeřem byli týmy GBA Pelhřimov a BK Pardubice, kteří se nacházeli na sedmém a osmém místě tabulky, takže pokud nedojde v předkole play off k žádnému velkému překvapení, jeden z víkendových soupeřů bude naším protivníkem i ve čtvrtfinálové sérii vyřazovacích bojů.

V sobotu netradičně od 14:00 dorazil sedmý tým tabulky GBA Sojky Pelhřimov, který po přestupu svých dvou nejlepších hráčů Lukice-Gavrice a Mkpy do svého "A týmu" v Jindřichově Hradci poněkud ztratil svou tvář a jeho propad tabulkou je poměrně výrazný. A nejinak tomu bylo i v Písku, kde Sršni na soupeře vlétli a než se hosté rozkoukali, bylo po první čtrvtině skóre 34:9 a o vítězi utkání nemohlo být pochyb. Domácí tak rozložili rovnoměrně minuty mezi všech dvanáct hráčů, všichni se zapsali do střelecké listiny a v poklidu si došli pro výhru 83:41.

Sršni Photomate Písek - GBA Sojky Pelhřimov 83:41
Body: Primak 15, Hejl 14, Svoboda 12, Procházka 10, Bečka 9, Chvála 6, Marek a Šimonek 4, Janovský a Čihák 3, Klement 2, Polánek A. 1

V neděli jsme od 10:00 v Sršním hnízdě přivítali BK VIVIDBOOKS Pardubice, které jsou sice na osmém místě tabulky, ale jejich poslední výsledky a zejména fyzické parametry tohoto týmu budí obrovský respekt. Sice se náš soupeř už v tabulce nemohl posunout, ale jeho základní pětka do utkání vlétla a rychle nad námi vedla 9:2. Nám se příliš nedařilo a taktické pokyny bohužel zůstaly v šatně. Na soupeři bylo patrné, že chce rozložit minuty mezi všechny své hráče a i díky jeho prostřídání dokázali domácí vyhrát i první čtvrtinu 19:15. Ve druhé pak soupeře doslova deklasovali 29:8. Je nutno ale znovu podotknout, že například rezprezentační rozehrávač Mrázek odehrál jen 8 minut a příležitost na obou stranách dostávali všichni hráči z lavičky, tudíž poločasový výsledek rozhodně není vypovídající o průběhu hry. Po změně stran dostávali stále více prostoru náhradnící a základní pětky obou týmů se na hřišti objevovali zcela sporadicky. Skóre už se v těchto částech příliš neměnilo a narůstalo pomalejším tempem, než je v utkání Sršňů obvyklé. I tak jsme si dokráčeli pro výhru 81:50, a obsadili jsme tak fantastické druhé místo po základní časti.

Sršni Photomate Písek - BK VIVIDBOOKS Pardubice 81:50
Body: Čihák 13, Hejl 12, Svoboda 11, Primak 10, Chvála a Klement 8, Bečka 7, Marek 5, Šimonek 3, Polánek A. a Procházka 2, Janovský

Komentář Jana Čecha: Druhé místo v extralize je po průběhu ročníku naprosto skvělým počinem, a to zejména díky našemu závěru nadstavby o první až osmé místo. Nejenže máme do play off výhodu domácího prostředí, ale ve čtvrtfinále se vyhneme týmům z "velké šestky", která měla výsledky po celou sezónu odskočené od zbytku startovního pole. S velkou pravděpodobností bude jedním z našich soupeřů ve čtvrtfinále jeden z víkendových protivníků. Pokud si mám tipnout, tak GBA Pelhřimov hodně oslabila, neprojde přes předkolo, a my tak narazíme na Pardubice. Tady bych však chtěl zvednout varovný prst a připomenout nedělní úvodní minuty, kdy jsme rychle prohrávali 2:9, měli problém s výškovou převahou soupeře a výsledek z tohoto víkendu opravdu zkresluje to, že soupeř už o nic nehrál a rotoval sestavou jinak než normálně. Chtěl bych poděkovat i divákům, kteří dorazili poměrně v hojném počtu, protože naše dorostenecké týmy si to zaslouží. Už si příliš nedovedu představit, kam výš se můžeme posunout než vyhrát základní část extraligy U17 a skončit druzí v kategorii U19. Vlastně vím, porazit v neděli 18. března v první lize mužů svitavské Tury, získat prvenství po základní části spojené s výhodou domácího prostředí i tam, postoupit do KNBL, a to je jediná šance jak posouvat hráče v našem mládežnickém programu ještě na vyšší level. Nicméně už teď je jasné, že na výsledky ze sezóny 2022/2023 se těžko zapomene, protože jsou až neuvěřitelné. Všem hráčům obrovská gratulace a poděkování, teď ale s chutí do další práce, protože začínají boje o medaile!!!