Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U17 zahájili nadstavbu!

U17 zahájili nadstavbu!

V plném proudu už je i nadstavba extraligy U17, kdy naši Sršni postoupili do skupiny nejlepších osmi týmů. Nejprve se v termínu 20. - 21. ledna vydali do Ostravy, kde v sobotu vyhráli na palubovce dosud vedoucí NH v těsné koncovce 74:72, aby v neděli podlehli na Snakes 88:82, kde se hrdinou utkání stal reprezentant ČR Lukáš Smažák, který zaznamenal 38 bodů, 9 asistencí a 8 doskoků.

 
O uplynulém víkendu náš tým opět vyjížděl ven. V sobotu zavítal na palubovku Basket Brno, kde Sršni měli skvělý vstup do utkání a rychle se ujali vedení 16:2. Domácí táhne převážně Nikos Koulisianis a přestože dělal, co mohl, naši hráči měli po většinu času poklidné dvouciferné vedení, které si pohlídali až do závěrečného hvizdu. Tentokrát jsme se mohli spolehnout hlavně na kvalitní defenzivu, která nám vyhrála toto střetnutí.
 
V neděli jsme zavítali do Pardubic, kde nás čekal tým, který do víkendových bojů vstupoval s pouhými dvěma porážkami. Vzhledem k naší užší rotaci jsou nedělní utkání vždy o tom, zda v sobě kluci najdou dost sil, a to zvlášť proti týmům jako Beksa, které presují hráče s míčem po celých 40 minut. Než jsme se probudili, domácí vedli dvouciferným rozdílem a první desetiminutovku vyhráli 27:17. Od druhého dějství nás ale opět začala zdobit naše hra a výbornou obranou (pouze 6 obdržených bodů ve druhé části) doplněnou o rychlý protiútok jsme rychle začali obracet skóre. V poločase jsme vedli 37:33 a naštěstí už jsme nedopustili tak vlažný vstup jako na úvod duelu. Naopak jsme první pětiminutovku po změně stran vyhráli 14:2 a právě tady jsme si vypracovali rozhodující náskok, který tak pro nás znamenal třetí výhru ze čtyř venkovních duelů.
 
NH Ostrava - Sršni 74:72
Statistiky: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_459733_soutez_4225.html
 
Snakes Ostrava - Sršni 88:82
Statistiky: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_459736_soutez_4225.html
 
Basket Brno - Sršni 58:76
Statistiky: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_459739_soutez_4225.html
 
BK Vividbook Pardubice - Sršni 60:76
Statistiky: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_459742_soutez_4225.html
 
Komentář Matěje Macha: Když vynecháme první desetiminutovku v Pardubicích, tak tento víkend jsme se mohli spolehnout na velice dobrou obranu, která byla stavebním kamenem našeho úspěchu. Každá výhra z venku se v téhle fázi soutěže počítá a my jsme získali rovnou tři. Nyní nadstavbu dohrajeme v Sršním hnízdě. A nejenže máme náskok dvou výher na pátého, takže to máme velice dobře rozehrané, abychom nemuseli do zrádného předkola play off, ale v případě úspěchů ve všech duelech můžeme pomýšlet i na vítězství základní části Extraligy U17, což se povedlo našim předchůdcům jak v ročníku 2005, tak 2006. 

Facebook