Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U13 - stříbrní medailisté na Mistrovství ČR

"Věčně čtvrtí"....taková přezdívka by seděla před koncem sezóny nejen na ročník 2004 (letos bronz z U19), ale i na jejich o 6 let mladší kamarády. Toto prokletí jsme vyrazili prolomit do Brandýsa nad Labem, kde se letos republikový šampionát uskutečnil.

V pátek nás čekaly boje ve skupinách. Prvním soupeřem byli stále se lepšící kluci z Basketpoint Frýdek - Místek a druhým nám starý známý Brandýs, se kterým jsme svedli letos několik lítých bojů v rámci turnajů CEYBL. Obě dvě utkání si byla svým průběhem podobná. Přes mírné tápání v úvodu jsme si dokázali už během první čtvrtiny vytvořit slušný náskok a ten v průběhu utkání navyšovali.

Sršni - Basketpoint Frýdek - Místek     69:41

Sršni - BK Brandýs nad Labem    87:35

Vítězství ve skupině bylo velmi důležité pro nasazení do čtvrtfinále. V něm jsme narazili na perníkáře z Pardubic. A bylo to podobné jako ve skupině. Ve 3.minutě soupeř ještě snižoval na 6:4. Zbytek první čtvrtiny jsme ale vyhráli 24:6 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Velmi dobrý výkon celého týmu.

Sršni - BK Pardubice     86:48

Radost z postupu mezi nejlepší čtyři týmy jsme sice měli, ale tentokrát jsme už vážně chtěli více. V semifinále nás čekal náš loňský přemožitel z utkání o 3.místo - SK BCM Olomouc. Olomouc nebývá  tradičním účastníkem mládežnických bojů o medaile, ale tým 2010 je velmi dobře poskládaný a velmi dobře trénovaný. Hanáci byli v úvodu lepším týmem. Byli rychlejší, tvrdší a když v úvodní čtvrtině připojili navíc čtyři (!!!) trojky z pěti pokusů prohrávali jsme po úvodní části 14:22. Pak jsme postupně srovnali krok a když jsme na začátku druhé půle poprvé vedli 35:34 vypadalo to dobře, ale vzápětí jsme dostali další úder. Soupeř šňůrou 2:11 odskočil na 37:45. Pak však vzala otěže utkání do rukou trojice Němeček, Pošta, Peniaštek a otočila na 58:51. Skóre v poslední části bylo jako na houpačce, byl to nesmírně vyrovnaný a dramatický zápas ve kterém jsme nakonec k naší obrovské radosti byli šťastnějším týmem my.

Sršni - SK BCM Olomouc     69:66

Postup do finále znamenal splnění naší touhy po medaili. Finálový soupeř z Ostravy byl jasným favoritem a možná jsme chvilku všichni včetně mě podlehli pocitu, že už máme splněno. Nicméně myslím, že se nám to včas podařilo vyhnat z hlavy a ve finále jsme se opravdu začali rvát jak se na Sršně sluší a patří. Po první čtvrtině jsme prohrávali 7:12, po druhé 12:25. Žádnému našemu hráči se nedalo nic vytknout, prostě jen Ostrava byla o kus lepší. Pak však přišla asi nejlepší čtvrtina tohoto týmu "ever". Pětice Pošta, Němeček, Peniaštek,Mareš, Kroupa začla soupeři neskutečně zatápět skálopevnou obranou a krásnými kombinacemi v útoku. Nezastavila nás ani netradiční nehoda kapitána Dana Němečka, kterému se při obranném pohybu rozpadla bota.... S náhradou hned přispěchala dvojice "ceyblovských" kolegů z Brandýsa Šnábl st. + Šnábl ml., kterým tímto ještě jednou děkuji za skvělou reakci. Ostravští již najednou nebyli tím suverénním týmem - ztráceli míče, dělali hloupé chyby, kždé písknutí rozhodčích provázela gesta jak od hráčů, tak i od trenérů a dokonce delegáta turnaje....konečně jsme dokázali tomuto týmu "šlápnout na kuří oko". Prvním košem poslední čtvrtiny nás Kašík poslal poprvé v utkání do vedení......tím však sen o zlatu skončil. Ostrava byla v koncovce dominantním týmem a utkání nakonec zvládla. Finále však nudou (tak jak čekala většina aktérů turnaje) rozhodně nebylo a já jsem na kluky moc pyšný. A to, že ještě dlouho po finále tekly mnohým z nich slzičky, je pro mě skvělou zprávou.

Sršni - BK NH Ostrava 38:57

Rád bych poděkoval rodičům za pomoc s dopravou a především za skvělé povzbuzování. Možná už byla pro sršní komunitu tato akce spíš takovou afterparty, ale já jsem si Mistrovství neskutečně užil a bylo pro mě vrcholem čtyřleté cesty, kterou jsme všichni společně ušli. A byla to úžasná cesta....