Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U17 venku s přehledem

BK Lokomotiva Plzeň - Sršni 66:86

O víkendu pokračovala také extraliga kategorie U17. Sršni po úvodním zaváhání proti Tygrům z Prahy postupně na domácí palubovce s přehledem porazili USK Praha, Děčín a Sokol Pražský. Teď na ně poprvé čekal venkovní výjezd, a to na palubovku Lokomotivy Plzeň a nováčka soutěže Sparty Praha. Zejména ze sobotního utkání v západočeské metropoli jsem měl obavy, protože domácí pro mě jsou, nechci říkat černým koněm soutěže, ale dle mého názoru určitě týmem, který patří do horní čtyřky této skupiny. My jsme měli v plánu nastoupit koncentrovaně a držet taktické pokyny. To se nám povedlo v prvním útoku, kdy Josef Svoboda po připraveném signálu pohodlně otevřel skóre utkání. Pak však přišlo nějaké zatmění a pokyn ubráníme střelce s číslem 12 Wintera zůstal někde na cestě mezi šatnou a palubovkou. Než jsme se rozkoukali, bylo tu skóre 8:2 a následně ještě 12:5 a bylo na čase vzít si oddechový čas. I když musím přiznat, že pro hráče moc oddechový nebyl. Nicméně to zabralo ukázkově a co následovalo poté, si troufám tvdit, že bylo představení, jak až vysoko sahá potenciál tohoto týmu. Následná šňůra do poločasu 6:37 naprosto pohřbila naděje domácích na úspěch a nám ukázala, že když plníme pokyny, tak umíme i výborně bránit. Ve třetí čtvrtině jsme náskok lehce navýšili a do poslední desetiminutovky dostali prostor hráči s menším vytížením. Těm bohužel utkání příliš nesedlo a soupeř tak zkorigoval výsledek utkání na konečných 66:86.

BA Sparta Praha - Sršni 54:81

V neděli od 9 ráno jsme nastupovali v pražských Stodůlkách k utkání s nováčkem soutěže, Spartou Praha. Ta si sice v červnové baráži vybojovala postup mezi elitu, poté ji ale opustili tři klíčoví hráči a při vší úctě k soupeři bude přikována ke spodku extraligové tabulky. Co soupeři chybí v basketbalové kvalitě však nahrazuje bojovností, a tu měl tentokrát větší než my. Tentokrát jsem hráče nedokázal přesvědčit, že když nebudeme hrát naplno, že se nám to může krutě vymstít. I když jsme byli všude o krok pozdě, naše vedení i tak neustále narůstalo. Všichni kluci se dostali do hry už v prvním poločase a vedení o 26 bodů nám dávalo klid i do poločasu druhého. Ten už se tak nějak dohrával a Sršni si sice došli pro povinné vítězství, ale basketbalovou kvalitou na tohle utkání snad co nejrychleji zapomeneme.

Komentář Jana Čecha: Máme dvě výhry do tabulky a děláme mílové kroky k postupu do horní skupiny extraligy, která si to rozdá v boji o titul. Nicméně dva takto rozdílné výkony během jednoho víkendu už doufám dlouho nezažiji. V sobotu jsme odehráli výborný první poločas v Plzni, kdy nás bylo plné hřiště a naše obrana snesla opravdu přísná měřítka. Útok už pak byl jen třešničkou na dortu a naprosto zaslouženě jsme utkání na západě Čech ovládli. Bohužel neděle pak byla takovou kaňkou za naším vystoupením o den dříve. Vím, jak těžko se hledá motivace k utkáním, které nejdou prohrát, zvlášť v neděli ráno s brzkým výjezdem do Prahy. Ale mělo by to pro nás být varováním, že když nebudeme dělat věci naplno a budeme všude o krok pozdě, přijde pak trápení ve všech směrech naší hry. Doufám, že i to nám dodá motivaci do další práce a budeme na tréninku pokračovat s maximální pílí, protože pořád můžeme být o hodně lepším basketbalovým týmem.