Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

U15 na severu Čech neúspěšně

Válečníci Děčín – Sršni Písek  86:56

Sestava a body: Benda 21, Křesina 18, Miklas 5, Kačírek 4, Zita 3, Kopunec 2, Vallet 2, Myslivec 1, Peniaštek, Hess, Reichl, Pelikán

O víkendu se rozběhla extraliga U15 a byl to pro nás ostrý start. Čekal nás výjezd na sever. Vzhledem k problémům s Covidem  Ústí nad Labem jsme odjeli pouze k nedělnímu utkání do Děčína. 18 minut se hrál velmi vyrovnaný zápas, bohužel koncovku prvního poločasu jsme vůbec nezvládli. Poslední dvě minuty jsme prohráli 9:2 a domácí odcházeli do šatny s 9 bodovým náskokem. Naše snaha vrátit se zpět do utkání však vyšla zcela na prázdno. Kdykoli jsme ukrojili nějaký bod z vedení Děčína, hned jsme jim na oplátku v obraně darovali jednoduchý koš. Definitivní konec našeho snažení přišel během třetí čtvrtiny, kdy se pro pět faulů musela poroučet ze hřiště hned dvojice našich podkošových hráčů. V poslední desetiminutovce dostala velký prostor lavička, a tak konečné skóre o 30 bodů je pro nás až příliš kruté. Celý zápas jsme měli obrovský problém s presinkovou obranou domácích, kdy jsme dokázali vytvořit velké množství ztrát. Především nás ale soupeř předčil v nasazení, jako by si někteří hráči neuvědomili, že v extralize už nic zadarmo nedostanou a pokud nepředvedeme bojovnější výkon, nemůžeme pomýšlet na vítězství.