U15 6.místo na MČR

U15 6.místo na MČR

Čtvrtfinále

Tygři Brno – Sršni 61:50

Ve čtvrtfinále nás čekal tým Brna, který byl favoritem. My jsme se ale nezalekli a chtěli jsme se poprat o co nejlepší výsledek. To se nám také v prvních pěti minutách dařilo a Tygry jsme svou aktivní hrou zaskočili. Bohužel jsme si na konci první čtvrtiny vybrali slabší chvilku a soupeř nám utekl o 10 bodů. I nadále pokračoval souboj obran, oproti o hlavu většímu týmu jsme se kupodivu drželi velmi dobře na doskoku a do poločasu jsme stáhli vedení Brňanů na 5 bodů. Druhá půle byla ve znamení dohánění manka. Kdykoliv jsme se se ale přiblížili, Brno ihned zareagovalo a našlo rychlou odpověď. Naše střelecké trápení v poslední čtvrtině nám vzalo veškerou naději na vítězství.

Skupina o 5.-8. místo

BK Opava – Sršni 76:89

Po prohře nás čekal pouze souboj o 5.-8. místo. To ale na naší motivaci uspět nic neubralo. Do soupeře jsme se s chutí zakousli a celou první desetiminutovku ho válcovali. Odměnou nám bylo 11 bodové vedení. To nám ale přineslo až příliš velké uspokojení a Opavu jsme znovu pustili do hry. Po poločasové přeháňce v šatně jsme se vrátili k nátlakové obraně. Několik zisků a snadných košů nás opět vrátilo na koně a došli jsme si pro první výhru na turnaji.

Zápas o 5.-6.místo

BK Pardubice – Sršni 84:75

V posledním utkání nás čekal dobře známý tým z Pardubic. V sezóně jsme je dvakrát porazili a ani prvních 15 minut utkání nenasvědčovalo o ničem jiném. Náš náskok se vyšplhal až na 17 bodů. Pardubičtí hráči však přidali na obrátkách, my jsme začali kupit jednu hloupou ztrátu za druhou a byli jsme rádi, že v poločase ještě vedeme o 5 bodů. Tentokrát šatnové hromobití nepadlo na úrodnou půdu a rozjeté Pardubice se přes nás přehnali, že jsme se nestačili divit. Zasloužená prohra znamenala konečné šesté místo.

Komantář Aleše Kyriána: bylo skvělé znovu po 2 letech, kdy se kvůli Covidu žádná mistrovství nepořádala, zúčastnit se takové akce. Myslím si, že šesté místo v ČR není žádná ostuda a do budoucna, pokud hráči na sobě budou i nadále pracovat, mohou pomýšlet i na vyšší mety. Chtěl bych jim za celou sezónu moc poděkovat. Samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat i rodičům, bez kterých by to nešlo.


Facebook