Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Štěpán Borovka opět Sršněm

Štěpán Borovka opět Sršněm

Štěpán Borovka se po letech stává opět Sršněm!!!

Je tomu téměř 7 let, kdy tento jindřichohradecký rodák po mnoha sezónách v našem dresu zamířil do mládežnického programu prostějovských Orlů, se kterými nás pak v roce 2018/2019 v kategorii U19 připravil o bronzovou medaili. Zároveň se zúčastnil třech mládežnických ME, kdy úspěšné bylo zejména to poslední, na kterém s týmem U20 v Portugalsku získal stříbrné medaile a s nimi spojený postup do divize A. Poté zamířil zpět na rodnou palubovku do Jindřichova Hradce, kde si v dresu GBA Lions zahrál v sezóně  2021/2022 Kooperativa NBL. Po sestupu našeho jihočeského rivala byl letos klíčovým hráčem našeho nejbližšího pronásledovatele v prvoligové tabulce, kdy dosahoval na průměry 14 bodů, 8 doskoků, 3 asistence a s celkovou validitou 21 za 26 minut hry byl jeho nejužitečnějším hráčem. Věříme, že se mu ve žlutočerném dresu bude dařit a zažije v něm spoustu úspěchů!
 
Komentář Jana Čecha: Jedná se bezesporu o pikantní přestup mezi jihočeskými rivaly. Když Štěpán před mnoha lety odcházel, tehdy jsem se s tím těžko vyrovnával, nicméně čas zahojí všechny rány a v týmu tak vítám posilu, která rozšíří naší rotaci v boji o KNBL. Nejenže je Štěpán výborným obráncem, ale jeho univerzálnost na útočné polovině a cit pro doskok nás může posunout na další level. Navíc se vrací do známého prostředí, je to Jihočech se vztahem k tomuto regionu a ambiciózní kluk, který už má ve dvaadvaceti letech dost zkušeností, ale zároveň chuť na sobě maximálně pracovat!
 
Komentář Štěpána Borovky: Jsem rád, že nakonec k tomuhle přestupu došlo a těším se na novou výzvu. Doufám, že se mi bude dařit naplňovat očekávání se kterými přicházím, a že pomůžu Písku dosáhnout vytouženého cíle, což je postup do KNBL.

Facebook