Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Sršni vítězí nad Novým Jičínem

Sršni vítězí nad Novým Jičínem

V pátek vyrazili muži k předposlednímu kolu nadstavby o 1. - 6. místo do Nového Jičína, kde měli za úkol potvrdit roli favorita a vrátit se s vítězstvím, které je potřebné k udržení naděje o celkové prvenství po základní části. Náš soupeř, který spoléhá především na pendlující hráče z týmu NH Ostrava hrajícího KNBL, se před utkáním nacházel v průběžné tabulce na čtvrtém místě s bilancí 15 výher a 7 porážek.

 
Sršni konečně prolomili smůlu a po dlouhé době to byli oni, kdo vstřelil první koš utkání. Radost však trvala pouhých 25 vteřin, kdy ze hry musel odstoupit Jakub Šurý kvůli zranění ramene. To však nezastavilo náš tým předvést další útočnou smršť, kdy jediný, kdo nás bránil, jsme byli my sami. Jen za prvních dvacet minut jsme zahodili deset trestných hodů z patnácti, bohužel jsme se nemohli spolehnout ani na trojkovou střelbu a zahodili jsme několik jednoduchých pozic z vymezeného území. I tak jsme za první poločas nastříleli 61 bodů. Tradičním problémem však opět byla naše obrana, několikrát jsme si vytvořili dvouciferné vedení, ale následně jsme nechali volného střelce nebo nezajistili rychlý protiútok soupeře a vedení bylo vždy rázem pryč. Dvě minuty před poločasem bylo skóre 53:54 pro náš tým a tady jsme naštěstí udělali první krok k výhře, kdy jsme do přestávky přidali 7 bodů a do šaten mířili s vedením 61:53. Třetí čtvrtina tentokrát patřila Sršňům, kteří navázali na konec poločasu a skvělou obranou deptali hosty. Domácí si absolutně nevěděli rady a tuto část jsme vyhráli 18:4. V nastoleném trendu jsme pokračovali i v úvodu posledního dějství, kdy 8 minut před koncem fantastickým alley oopem zakončil Pavel Englický a zvyšoval na 88:59. Od té doby už se utkání jen dohrávalo a konečné skóre 104:84 znamená 21. vítězství v sezóně.
 
BC Nový Jičín - Sršni Photomate Písek 84:104
Body: Sýkora 23, Svoboda M. 17, Borovka 15, Englický 13, Šlechta a Svoboda J. 10, Fait 7, Mikolášek 4, Mach 3, Špičák 2, Šurý
 
Komentář Jana Čecha: Odvážíme si výhru z horké palubovky Nového Jičína a jsem rád, že příští týden se Svitavami se v přímém souboji popereme o celkové prvenství v základní části. V hodnocení pátečního utkání bych opět vyzdvihl naší ofenzivu, která má obrovskou kvalitu i přes naší úspěšnost, teda spíše neúspěšnost střelby. Nemyslím si, že jsme tým, který má mít úspěšnost zpoza trojkového oblouku 26 procent a z čáry trestného hodu 42, to už hraničí i s ostudou. Bohužel se nám stále nedaří na obranné polovině, kdy si s námi soupeř v určitých pasážích dělal, co chtěl. Naštěstí máme tak kvalitní tým, že v pátek večer stačilo zapnout dvě minuty před poločasem a po změně stran, kdy jsme měli 14 minutový úsek, který jsme vyhráli poměrem 34:6, tím potvrdili roli favorita a odjíždíme s výhrou. Ale nemyslím si, že příští týden na Svitavy bude stačit hrát 14 minut a soupeř se položí sám. Budeme muset hrát od úvodního rozskoku s maximální koncentrací. Nicméně sezóna právě začíná a příští neděli 18. března od 17:00 proti svitavským Turům hrajeme o vítěze základní části a s tím spojenou výhodu domácího prostředí do play off. Matematika mluví jasně a naší povinností je vyhrát o pět a více bodů, jinak se bude radovat náš soupeř. Doufám, že nás požene zaplněná hala, protože tohle bude opravdu vyrovnané utkání o všechno!!!

Facebook