Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

OP U13, "A", "B"

Čtyři utkání oblastního přeboru kategorie U13 čekala na naše chlapce. Předsezónní plány, že za "áčko" budou nastupovat hráči 2009 a za "béčko" o rok mladší, vzali díky karanténám, nemocem a dalším absencím za své. Sestavili jsme jeden tým z hráčů U10-13 (na úvodní fotce nejmladší člen týmu Kuba Pokorný a kapitán Martin Doubek - poznáte kdo je kdo?) a postavili kluky před úkol odehrát 4 utkání v řadě.

K prvním dvěma přijeli kluci z Českých Budějovic. V obou utkáních se hrál pěkný vyrovnaný basketbal. První utkání jsme zlomili na přelomu 2. a 3. čtvrtiny, druhý zápas byl vyrovnaný až do poslední vteřiny, když se sportovní štěstí přiklonilo na naši stranu.

Sršni Písek - Tigers Č. Budějovice 54:30 a 51:50

Zřejmě pod dojmem dvou výher jsme třetí utkání zahájili ve stylu - "nám se nic stát nemůže, nějak to odchodíme". Strakonické holky nás však rychle vyvedly z omylu. Nejenže byly některé jasně fyzičtější (s tím se nic moc dělat nedalo), ale byly také technicky zdatnější, běhavější a bojovnější. Míč z rukou nám brala i děvčata, jež byla o hlavu menší než naši kluci. Skóre 4:27 po první čtvrtině mluví za vše. V první pauze nastalo lehké "mytí hlav", změnili jsme střídání na hokejové tři pětky a po dvou minutách točili jednu za druhou. Úkol byl jediný - začít opravdu BĚHAT, ne to pouze předstírat. Úkol se podařilo splnit a zbývající část odpoledne jsme odehráli velmi dobře. Klukům patří respekt za to, že celý den zvládli se ctí. Byly tam slabší chvíle o dobré pasáže. Jedno je jisté - takový den nás posune o pořádný kus dopředu.

Sršni Písek - BK Strakonice 24:62 a 33:59