Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Neporazitelnost v přípravě stále trvá

Utkání pohledem hlavního trenéra Honzy Čecha:

Máme za sebou čtvrté pokračování Sršní série proti týmům z KNBL a asi už si můžeme přiznat, že to není náhoda. K utkání stále nebyl k dispozici Petr Šlechta, i tak to ale na našem nástupu nebylo znát a Sršni se do soupeře z Jindřichova Hradce s pěti americkými legionáři zakousli, jak se sluší a patří. V prvním poločase nás opět bylo plné hřiště, agresivní obrana dělala soupeři velké problémy, a když se k několika jednoduchým košům přidala i úspěšná trojková střelba, soupeř byl zralý na ručník a diváci z 21 bodového vedení na nohou. Bohužel v poločase vypadl kvůli lehkému svalovému zranění ze hry Pavel Englický a naše rotace se tím opět zúžila. Ve třetí čtvrtině nám začal docházet dech a soupeři jsme v této desetiminutovce dovolili 30 bodů, což je na domácí palubovce hrozivé číslo. Naštěstí nás stále držel útok vedený zejména dvojicí Svoboda - Sýkora, jejichž statistiky z tohoto utkání jsou až obdivuhodné. Do poslední části jsme šli s patnáctibodovým vedením a nebál bych se říct, že jsme vedení doslova ubránili, protože v útoku už jsme neměli síly, soupeř neproměnil velké množství volných trojkových pokusů, a Sršni tak mohli přidat čtvrtou velmi cennou výhru 86:74. Lituji jen toho, že jsou to přátelská utkání a nejsou za to žádné body do tabulky. Nebudu z toho tentokrát dělat žádnou senzaci, protože v Píseckých postřezích o tom, že si na Lions Jindřichův Hradec smlsneme, věděli už o den dříve. Jak jsme se shodli s hráči, je radost hrát před takovým hledištěm, opět fantastická atmosféra a když se k tomu vyhraje, je to o to sladší pocit. Poslední přípravné utkání nás čeká v úterý 7. září v odvetném jihočeském derby na půdě Jindřichova Hradce, kde chceme dát velký prostor našim mladíkům, a pak už vstříc prvoligové sezóně.

Sestava a body: Svoboda M. 28, Sýkora V. 16, Mach M. 9, Šurý J. 8, Špičák M. 8, Englický P. 6, Svoboda J. 5, Mikolášek L. 3, Pytelka K. 3