Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Muži vyhrávají poslední utkání v základní části!

V neděli večer opět Sršni lákali diváky do svého hnízda, kde nás čekalo poslední kolo základní části proti plzeňské Lokomotivě. Domácí sice měli jistotu vítězství z prvního místa skupiny Západ v kapse, nicméně teď se vytvoří skupina o 1. - 6. místo, do které přibude náš největší konkurent ze Svitav, který projel skupinou Východ jako nůž máslem bez porážky, a tak pokud Sršni chtějí jít do play off z prvního místa, nemohou si dovolit klopýtnout. Naopak Plzeň by v případě vyloupení naší haly získala vstupenku do této elitní společnosti ze třetího místa naší skupiny, a tak se vědělo, že bude o co hrát. A tomu také odpovídal výkon našeho soupeře, který do utkání vlétl a v úvodních minutách trefil vše, co vystřelil na koš. Nutno ale také podotknout, že domácí soupeři vstup do utkání ulehčili. Na útočné polovině jsme sice opět rozjeli parádní podívanou, ale obrana neexistovala. První čtvrtina tak skončila výhrou domácích 34:31, kdy se Lokomotiva držela zejména díky 6 trojkám. Sršni vědomi si své síly ve druhé čtvrtině zapnuli na plné obrátky a výsledkem byla demolice, kdy jsme tuto čtvrtinu vyhráli 34:10 a vypracovali si poločasové vedení o 27 bodů. To však domácí opět ukolébalo a nástup do třetí čtvrtiny byl doslova katastrofální. Obrana opět neexistovala a soupeř skóroval jeden koš za druhým, bohužel s tím tentokrát odešel i náš útok, kde chyběl nejen pohyb míče, ale bohužel i pohyb hráčů. Plzeňští vycítili šanci a po třech čtvrtinách byli rázem v utkání, když tuto periodu vyhráli 25:12 a stáhli téměř polovinu manka z poločasu. I čtvrtou čtvrtinu otevřeli košem hosté, pak však proměnil dvě trojky sniper domácích Petr Šlechta a dodal svému týmu tolik potřebný klid. Sršni opět ožili a během pár minut získali své vedení zpět. Utkání tak dohráli nakonec v poklidu a díky výhře 112:86 postupují do nadstavby s bilancí 17 výher a jedné porážky.

Sršni Photomate Písek - BK Lokomotiva Plzeň 112:86
Body: Šlechta 34, Svoboda M. 24, Sýkora 17, Fait 14, Englický 11, Šimonek 5, Svoboda J. 3, Špičák a Šurý 2, Mikolášek, Chvála, Procházka

Komentář Jana Čecha: Opět bych se musel opakovat, tak jen řeknu, že předvést ve druhé čtvrtině dvacetibodovou šňůru proti takto kvalitnímu a zkušenému soupeři má svou váhu. Náš výkon ale určitě nebyl ideální, vyhráli jsme však rozdílem třiceti bodů a každý z nás si musí sám vyhodnotit, co bychom mohli udělat lépe pro společný úspěch. Divákům děkuji za vytvoření další báječné atmosféry. Teď to vše začne, začíná nadstavba o první až šesté místo a bude to taková stíhací jízda za svitavskými Tury se snahou získat výhodu domácí prostředí pro play off, což však bude nesmírně těžká zkouška. Jakmile proběhne rozlosování další fáze soutěže, hned Vás budeme informovat, protože Vás chceme a potřebujeme mít u toho!