Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Muži vezou z Plzně 2. výhru série

Po páteční výhře se čtvrtfinálová série za stavu 1:0 pro Písek stěhovala na západ Čech, kde se od plzeňských čekal daleko větší odpor. A to se také potvrdilo hned od úvodních minut, když se v dresu domácí Lokomotivy rozehrál ke skvělému výkonu pivot Aušprunk, který víceméně sám držel v úvodních minutách se Sršni krok. A to dokonce tak, že plzeňští první čtvrtinu vyhráli 21:20. Hosté však opět spoléhali na širokou rotaci a věděli, že dříve nebo později domácí utaví a půjdou přes ně. To se dělo hned od úvodních minut druhého dějství. Už v této chvíli se vyfauloval domácí pivot Zeman, který tentokrát v sestavě nahradil Martina Macha. Za stavu 28:40 pak přišel moment, který do basketbalu příliš nepatří. V souboji o míč se Štěpánem Borovkou přišlo zatmění Václava Honomichla, který pěstí začal mlátit našeho hráče, došlo k uklidňování situace Daliborem Faitem a ten musel společně s plzeňským hráčem do šaten. Naštěstí zcela po právu má Dalibor dostatečný trest a v pátek bude moci k utkání nastoupit, pro Vaška Honomichla čtvrtfinále skončilo. Po této potyčce už utkání nenabídlo žádnou basketbalovou krásu, jen se všichni modlili, aby se uklidnili emoce, nikomu se nic nestalo a již se čekalo jen na to, kdy Písek získá rozhodující náskok. Do šaten se šlo za stavu "jen" 32:48 pro Jihočechy. I po přestávce Plzeň spoléhala na Karla Aušprunka, který v utkání zaznamenal 26 bodů a 10 doskoků, byl však příliš osamocen na to, aby zabránil Sršňům v zisku druhého bodu. Během třetí čtvrtiny jsme získali více jak třicetibodový náskok a v poslední čtvrtině už klíčoví hráči dostali odpočinek. Konečné vítězství 89:56 vypovídá o tom, kdo je v sérii pánem. Největším nepřítelem jsme si tak byli opět sami, kdy jsme opět zahodili 14 trestných hodů, tentokrát aspoň při 60 procentní úspěšnosti a střelba z pole, která činila pouhých 36 procent, což je prostě málo. Hlavní však bylo, že se utkání v poklidu dohrálo. Sršňům tak chybí poslední krůček k postupu do semifinále a nezbývá než doufat, že se emoce v sérii zklidní a písečtí v pátek 31. března od 19:00 před svými fanoušky sérii ukončí.

BK Lokomotiva Plzeň - Sršni Photomate Písek 56:89
Body: Sýkora 16, Šlechta, Svoboda M. a Englický 15, Svoboda J. Svojanovský a Borovka 5, Špičák a Šurý 4, Fait 3, Mikolášek a Mach 1

Komentář Jana Čecha: Přesně jak jsme očekávali, tak v prvním dějství byla Plzeň naprosto vyrovnaným soupeřem a po právu tuto desetiminutovku díky skvělému výkonu Karla Aušprunka vyhrála. Bylo však jen otázkou času, kdy domácím dojdou síly a podlehnou šířce našeho kádru. To se také stalo, druhá a třetí čtvrtina byla jasně v naší režii, rychle jsme si vytvořili více jak třicetibodový náskok a utkání už se pouze dohrávalo. Nejvíce nás v současné chvíli trápí úspěšnost naší střelby, ale snad se brzy zvedneme. Věřím, že i přes přibývající absence na straně soupeře nic nepodceníme a čtvrtfinálovou sérii v pátek definitivně ukončíme.