Photomate logo GENERÁLNÍ PARTNER KLUBU

Muži A ze Slavie s nepořízenou

Slavia Praha - Sršni 102:73

V neděli večer do Prahy vyráželi Muži A, aby se představili na palubovce favorita 1. ligy mužů, ambiciózní Slavie Praha. V jejím středu kromě Američanů Bradleyho a Parka najdeme například bratry Pumprlovi, Zdeňka Nehybu, Filipa Novotného a spoustu dalších hráčů se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Sršni nicméně chtěli soupeře překvapit, strávili jsme hodně času u videa a soupeřovo akce jsme měli načtené. Podle toho i vypadal vstup do utkání, dvě smeče Martina Svobody, rychlé vedení 1:6 a vypadalo to, že v Edenu bude k vidění výborný basketbal. Za stavu 10:11 pro hráče ve žlutočerném přišla šťastná trojka Jana Kratochvíla z rohu hřiště o desku, která nám vzala veškeré sebevědomí a na obranné polovině jsme od té doby téměř neexistovali. Hráči v sešívaných dresech si z nás dělali doslova trhací kalendář. My jsme se potřebovali chytit nějakou jednoduchou věcí a troufám si tvrdit, že náš útok fungoval. Bohužel poločasová statistika trojek 20/3, a to převážná většina absolutně volných od trojice Šlechta, Englický, Sýkora, což je něco, co trenér chce, vypovídá za vše. Jednoduše jsme si vybrali "zápas blbec". Nicméně poločasový stav 48:35 pořád držel hosty při životě. Nástup do druhého poločasu byl však jako přes kopírák - výborná obrana, která končí košem s klaksonem Zdeňka Nehyby, neúspěšná absolutně volná trojka Pavla Englického a dva sporné výroky rozhodčího Hoška, které Slavia potrestala smečí Američana Parka. To byla poslední kapka pro naděje Sršňů, kteří od té doby už byli jen sparring partnerem nadšeně hrajících domácích. Na hřiště se tak podívali i naši dorostenci a mohli si zahrát proti profesionálnímu týmu sešívaných, kteří potvrdili, že to s postupem do nejvyšší soutěže myslí opravdu vážně.

Komentář trenéra Jana Čecha: Moje hodnocení bude tentokrát hodně stručné. Slavia byla ve všech směrech lepším týmem a po zásluze zvítězila. Ukázala nám, že pokud máme mít ty nejvyšší ambice, čeká nás ještě hodně práce. Pokud nebudeme v obraně pracovat jako jeden tým, nemůžeme pomýšlet na vítězství proti takto zkušenému týmu. Je úplně nepodstatné, že máme minimálně tři špičkové hráče 1. ligy, díky nimž můžeme hrát s každým. I přes naše doslova strašidelné procento střelby si troufám tvrdit, že náš útok byl ten nejmenší problém, ale to že nám "nepadalo" nás srazilo mentálně na kolena a vzalo hráčům veškeré sebevědomí. Bilance 2:2 asi není to, co jsme si po povedené přípravě vysnili, nicméně rozhodující chvíle nás teprve čekají a dvě prohry na venkovních hřištích největších soupeřů by nás neměly zlomit, ale naopak být zdravou motivací do dalších utkání. V neposlední řadě gratuluji Slavii Praha, opravdu předvedla výborný výkon. Fanoušky Sršňů pak poprosím o podporu při dalším nedělním utkání 17. 10 v sršním hnízdě, kdy domácí od 18:00 přivítají GBA Pelhřimov, jelikož k vítězství budou potřebovat vaší pomoc jako sůl.