Dnes nás čeká velký svátek - v Sršním hnízdě přivítáme tým Era Basketball Nymburk!

Dnes nás čeká velký svátek - v Sršním hnízdě přivítáme tým Era Basketball Nymburk!

Dnes v 19 hodin přivítáme v rámci Českého poháru nejkvalitnějšího možného soupeře - ERA Basketbal NYMBURK. Za posledních 16 let nepoznala česká nejvyšší basketbalová liga jiného vítěze, než právě tým ze středních Čech. Ač se letos našemu soupeři ne úplně vydařilo učinkování v Lize mistrů (s bilancí 2 - 4 skončil už v základní části) patří i v této soutěži mezi přední týmy a třeba v loňské sezóně se probojoval až do čtvrtfinále. S Nymburkem lze spojovat i vzepětí českého národního týmu  z posledních let - u 6.místa z Mistrovství světa a také účasti na olympijských hrách v Tokiu bylo vždy hned několik hráčů oblekající jeho dres.

"Náš soupeř je pravidelným účastníkem Ligy mistrů a má ve svém středu mnoho hráčů, kteří nejsou pro basketbalové fanoušky cizí. Namátkou české reprezentanty Bendu, Hrubana, Palyzu, Kříže, Kováře, Australana Gaka nebo Američany Hardinga, Rosse a novou posilu Routta. Trenérem týmu je Aleksander Sekulič, jež je zároveň i trenérem úřadujících Mistrů Evropy Slovinců a vede tak superhvězdu NBA Luku Dončiče. Náš tým se během vánoční pauzy otřepal ze zdravotních potíží a moc se těší, že si tento mimořádný svátek basketbalu v zaplněném Sršním hnízdě společně s diváky náležitě užije,“ řekl trenér Jan Čech.

Nymburk jde do zápasu jako jasný favorit. V poháru nenašel přemožitele od roku 2006 a už patnáctkrát se stal jeho šampionem. Nevyhrál ho jen v letech 2015 a 2016, kdy se poháru neúčastnil.

Oba týmy se v poháru střetly dosud jen jednou. V roce 2004 vyhrál Nymburk v Písku 111:57 a utkání tehdy sledovala doslova natřískaná sportovní hala.

Milí diváci - těšíme se na Vás a na závěr také připojujeme prosbu ze strany realizačních týmů obou družstev: dodržujte prosíme povinnost nosit ochranu horních cest dýchacích během Vašeho pobytu v hale. Děkujeme


Facebook