U15 venku na 100%

Neděle, 11.10.2020 13:50

BA Sparta - Sršni 74:100

Začátek na Spartě byl trochu vlažnější. Od stavu 12:11 jsme ale naplno rozjeli svojí show. Jeden rychlý protiútok za druhým doslova ničil sparťanskou obranu. Náš bodový příděl se v poločase zastavil až na čísle 63 a vedení o 34 bodů. Bohužel jsme se neponaučili z utkání s Domažlicemi, a i přes veškerou domluvu v šatně, jsme opět ve třetí čtvrtině totálně propadli. S chutí hrající domácí s vědomím, že již nemají, co ztratit, se do nás pořádně opřeli. Náš poloviční výkon, byl až ostudný. Pražanům se podařilo z našeho náskoku ukrojit 14 bodů, naštěstí jsme se přeci jenom vzpamatovali a žádné drama již v závěru nepřipustili.

BŠ Tygři Praha - Sršni 75:95

V neděli jsme vyrazili do Jenče, na horkou půdu Tygrů. Zlepšené výsledky domácích naznačovaly, že nás nečeká nic lehkého. Sice jsme párkrát soupeři ve skóre odskočili, ale ten vždy našel cestu, jak se zpět dotáhnout. Rozhodující úsek hry přišel v posledních 5 minutách druhé čtvrtiny. Podařilo se nám udělat šňůru 3:17 a hned se nám líp dýchalo. Poločasové vedení + 15 a náš strašák z posledních dvou utkání. Ale tentokrát bylo vše jinak. Koncentrovaný výkon z první půle jsme si přenesli i do té druhé. Nejlepšího střelce domácích Ondru Fraňka jsme udrželi na pouhých čtyřech bodech, když se o něj staral jeho dvorní obránce Filip Čihák. Skvěle jsme si vedli na doskoku, kde jsme byli Tygrům, kteří nás o něco převyšovali, velmi zdatným konkurentem. Domácí sice ještě vystrčili drápky a párkrát se dostali na dostřel devíti bodů, to však z jejich strany bylo maximum. Na každý náznak dotáhnutí skóre jsme dovedli rychle zareagovat a odvážíme si domů velmi cenné vítězství.