EXTRALIGA U17 stále bez porážky!!!

Pondělí, 05.10.2020 09:50

Poprvé se na domácí palubovce představili i naši hráči U17, kteří první hrací víkend dobyli palubovky USK Praha a BA Nymburk a na tyto výborné výsledky chtěli navázat i v Sršním hnízdě proti soupeřům z Ostravy.

V sobotním utkání jsme nastoupili proti Nové Huti, která zatím na svou první výhru čeká a jejíž družstvo je tvořeno převážně hráči ročníku 2005. Sršni na své soupeře doslova vlétli, v první čtvrtině ovládli hřiště a vedení 27:7 toho bylo jasným důkazem. Ve druhé čtvrtině už jsme zapojili do hry všech 12 hráčů, bohužel jsme ztratili tempo a soupeř dokázal ožít. Sice jsme v poločase měli stále dvacetibodový náskok, ale Ostrava vycítila šanci na zdramatizování utkání. Sice třetí čtvrtina vyzněla opět lépe pro Sršně, ale ve čtvrté již to byli hosté, kdo nesložil zbraně a dokázal se přiblížit až na rozdíl deseti bodů. Sršni však nepřipustili žádné závažnější komplikace a vítězství v poklidu uhájili s rozdílem 15 bodů.

Sršni - NH Ostrava 87:72

V neděli domácí přivítali družstvo Snakes, které v prvním kole dokázalo porazit Basket Brno, jednoho z velkých favoritů soutěže, a tak se čekalo podstatně náročnější utkání. Hosté, jejichž družstvo je dvojnásobným mistrem republiky v ročníku 2004, se spoléhá především na mádežnického reprezentanta Křenka a jeho fyzično budilo respekt hned od začátku utkání. Nicméně kdo přišel do haly, nemohl litovat. Úvod jako přes kopírák a Sršni si v první desetiminutovce dělali doslova, co chtěli. Vedení 38:15 jasně naznačilo průběh utkání. Nicméně jsme nechtěli situaci podcenit stejně jako v sobotu a dál jsme přidávali psychicky zničeným Snakes jedno žihadlo za druhým. Na jedné straně výborná obrana, která udržela Snakes na 25 bodech za poločas, na straně druhé rychlost a jednoduchost slavila úspěch a poločasove vedení 60:25 bylo naprosto senzační. Když k tomu přidáme třetí desetiminutovku, kdy jsme hostům dovolili pouze 9 bodů, bylo o vítězi jasno. Sršni zapojili všechny hráče, ba co víc ani oni nepolevili a skóre neustále narůstalo. Všichni kluci se navíc zapsali do střelecké listiny, a tak na nějakou dobu naposledy, mohla začít vítězná děkovačka a oslava bilance 4:0 na úvod extraligy.

Sršni - Snakes Ostrava 96:52