Muži vítězně!!!

Úterý, 29.09.2020 15:56

Po odloženém prvním kole, ve kterém kvůli onemocnění Covid - 19 nemohl dorazit tým Levhartů z Chomutova, vyrazili naši muži odstartovat soutěž na palubovku Basketbalu Polabí, který je farmou českého hegemona z Nymburka. Náš soupeř je tým, který spoléhá především na hráče ze své mládežnické akademie a na pendlující hráče z nejvyšší soutěže, a to nejen ze svého A - týmu, ale i z okolních klubů. Novinkou je přestěhování domácích utkání do zbrusu nové haly v Poděbradech, kde se tento tým bude snažit navázat na loňské třetí místo po nadstavbové části, s bilancí pouze o výhru horší než naše družstvo.

 

V nedělní podvečer tak Sršni odstartovali cestu za co nejlepším umístěním v první lize mužů, ve které letos budou mířit hodně vysoko. Bohužel kvůli nařízené karanténě se nemohli zúčastnit hráči U19 a ze zdravotních důvodů na poslední chvíli vypadl rovněž Matěj Mach. To soupeř čítal podstatně větší absence a z pendlujících hráčů se na hřišti objevili pouze Rostislav Jirák a Theodor Dlugoš. I přes to, že jsme soupeře v žádném případě nechtěli podcenit, jsme hned první obranu zaspali a nestárnoucí Standa Votroubek poslal úspěšnou trojkou domácí do vedení 3:0. Od té doby už však Sršni byli lepším týmem, když po celé utkání navyšovali svůj náskok až ke konečnému výsledku 112:73. I přes nepříliš úspěšnou střelbu jsme dominovali zejména na doskoku a díky fyzické převaze jsme utkání dovedli do úspěšného konce. Je nutné si ovšem přiznat, že z naší hry byla v určitých pasážích cítit nervozita a nevyhranost, kterou se budeme snažit do nedělního domácího utkání odstranit, pokud se teda vůbec bude hrát. Za zmínku nicméně stojí určité individuální výkony, kdy Martin Svoboda nastřílel 32 bodů a v těsném závěsu za ním byl s 27 body Petr Šlechta. Jen jedna asistence pak chyběla k triple double Vojtovi Sýkorovi, který k 11 bodům a 12 doskokům zapsal "jen" 9 asistencí. Svojí premiéru v 1. lize si zároveň odbyl teprve 14letý Pepa Svoboda, který během svých 12 minut na hřišti proměnil oba dva své trestné hody a k tomu přidal 3 doskoky a stejný počet asistencí. Ukázal tak, jaký v něm je potenciál a že je právoplatným členem našeho mužského týmu. Že věk je jen číslo ukázali i další účastníci utkání Stanislav Votroubek (39 let) a Pavel Englický (37), kteří sice jsou z jiné generace, ale stále patří mezi nejlepší na hřišti.


Basket Polabí - Sršni 73:112

 

Komentář Jana Čecha: Ač soupeř nebyl zdaleka v kompletní sestavě, výhra na této palubovce se počítá a má svou cenu. Sice stále máme na čem pracovat a v naší hře bylo spoustu chyb, ale dobrý start do sezóny je pro psychiku hráčů důležitý. Snad budeme moct pokračovat a v dalším utkání už v neděli proti Litoměřicím bojovat o další výhru do prvoligové tabulky.