U15 doma nezaváhali

Pondělí, 28.09.2020 17:19

Sršni - Jiskra Domažlice 86:56

Sobotní utkání proti Plzni jsme kvůli zdravotním komplikacím Západočechů neodehráli. V neděli do Sršní arény dorazil tým Domažlic. Zápas ve velkém stylu začal Kevin Humpál, který z našich prvních 14 bodů zaznamenal 12. V rychlém tempu jsme pokračovali i po zbytek první desetiminutovky a ujali se vedení 33:12. I druhá čtvrtina z naší strany nebyla vůbec špatná, sice už nám to tolik nepadalo, ale pořád jsme se mohli spolehnout na obranu. Za poločas jsme obdrželi pouhých 25 bodů, když jsme dokázali udržet hostujícího Jirku Paidara, který patří k domažlickým střelcům, na 1 bodu. Poločasové vedení o 30 bodů nás až příliš uklidnilo. K žádnému náporu soupeře sice nedošlo, ale náš výkon ve druhé dvacetiminutovce byl nemastný neslaný. Náš plán vydržet šlapat 40 minut bohužel neklapnul. 2 body jsou doma, ale především můžeme být rádi, že jsme si v této covidové době vůbec zahráli.

Komentář trenéra: spokojenost je na místě pouze s první půlkou. Hráli jsme s velkou chutí, dařilo se nám hrát rychlý basket s vysokou úspěšností v zakončení. I na obranné polovině jsme odváděli skvělou práci. Co jsme chtěli zlepšit oproti utkáním před 14 dni, byl doskok a pokrok byl pod oběma koši znát. Bohužel druhá půle se z naší strany pouze dohrávala a k předváděné hře v prvních dvou čtvrtinách jsme se vůbec nepřiblížili. Střelecky nás táhlo trio Čihák, Šimonek, Humpál. Kromě nich mě hodně mile potěšil výkon Bárta Kačírka, který sice zaznamenal jenom tři body, ale odvedl velký kus práce na doskoku a v obraně.