U13 - první příprava "nastavila zrcadlo"

Pondělí, 07.09.2020 09:51

Dvě utkání s pražskými Tygry a jedno s medvědy z Tábora měl na programu tým U13 v pátek a sobotu.

Po 4 trénincích a půlroční pauze nastoupili starší mini v pátek k prvnímu duelu s Tygry. Tým jsme doplnili o několik mladších hráčů a celkem nás bylo 17. Všichni hráči dostali podobnou porci minut a každý tak měl možnost se ukázat. Hosté nás přehrávali především díky několika fyzičtějším hráčům a konečná prohra o cca 30 bodů odpovídá průběhu.

V sobotu ráno jsme hráli se stejným soupeřem. Ač jsme znovu prohráli, na náš výkon se alespoň chvílemi "dalo koukat". Především vstup do utkání byl velmi dobrý.

Poslední utkání s Táborem jsme sice vyhráli, ale naše hra byla plná chyb, nekoncentrovanosti a laxnosti.

Pro mne osobně to byl první přímý kontakt s novým týmem. Musím říct, že u některých hráčů, u kterých jsem očekával že budou tahouny týmu, jsem byl zklamaný - jakoby se jim ani příliš nechtělo zasprintovat, ubránit, padnout na zem, překonat bolest.... 

Někteří hráči, pro mne do té doby "neviditelní" mne naopak příjemně překvapili. Příkladem může být Pavel Čížek,. I jemu spoustu věcí nevyšlo, ale těžko mu vytknout, že by nebojoval, neběhal, nedával do hry 100%....

Naším hlavním cílem pro tuto sezónu je především připravit co nejvíce hráčů pro žákovský basketbal, do kterého chlapci vstoupí za pouhý jeden rok. Je třeba si uvědomit, že nároky v něm jsou mnohem vyšší, než v minibasketbalu. Je na každém hráči (možná i rodiči), aby si toto uvědomil. Nejde jen o to dojít 4 x týdně na trénink. K basketbalu patří např. i životospráva. Pravdou je, že někteří naši hráči působili svými postavami oproti soupeři velmi "nebasketbalově".

Myslím, že tato utkání ukázalo správnost rozhodnutí mít pro tuto sezónu jako prioritní soutěž Ligu U14. Bude to sice krušné, ale budou to utkání, kde nám soupeři dokáží potrestat každičkou chybu. Raději prohrávat v těžkých utkáních, než vítězit tak jak s Táborem.

MJ