U17 v týdnu!

Čtvrtek, 27.02.2020 18:19
O víkendu nás čeká finálový turnaj, a tak jsme v úterý museli předehrát domácí utkání s Pardubicemi a hned ve středu vyjet na dohrávku do Brna. Naše pozice byla jednoduchá, dvě výhry téměř jistě znamenají výhodu domácího prostředí pro play off a umístění v nejlepší čtyřce po základní části. A možná z toho pramenila energie, s kterou jsme v Sršním hnízdě vyrukovali na perníkáře z východních Čech. Já to moc často neuznám, ale to byla fakt rychlost. Jedna akce střídala druhou a hosté si vůbec nevěděli na hřišti rady a výsledek prvního poločasu 60:22 jasně nastavil zdrcadlo utkání. Ve druhém poločase získalo velký prostor ve hře všech dvanáct hráčů, a tak soupeř mohl ukrojit něco z našeho náskoku, ale to bylo tak vše.

Středeční výhra na hřišti Tygrů Brno už by nám dala celkem jistotu, ale soupeř v čele s reprezentanty ročníku 2004 nám chtěl cestu za kýženou čtyřkou zkomplikovat, sám totiž bojuje o play off. A když se hned v úvodu dostal do dvanáctibodového vedení, nic nenasvědčovalo tomu, že by Sršni v utkání mohli klást odpor. Proti tomu však byl kapitán Tomáš Sýkora, který měl tentokrát dobře namazáno a svojí trojkovou smrští nás držel ve hře (v utkání 11/8). Když jsme se ve třetí čtvrtině dostali do devítibodového vedení, začínalo to vypadat nadějně. Pak jsme však vlastní hloupostí polevili, postupně se nám vyfaulovalo trio Pytelka, Svoboda a Tomáš Polánek a utkání začínalo od znova...Naštěstí v koncovce jsme měli pevnější nervy a dokráčeli jsme si pro patnáctou výhru v sezóně!!!

Komentář Jana Čecha: Nedám si říct a nedám, pořád nás podceňuju a my jsme centimetry od první čtyřky. Hrajeme neskutečně rychlý basketbal založený na hře 1 na 1 a tím, že nemáme klasického pivota, soupeř s námi má velké problémy v obraně a my mu vždy dokážeme vnutit naší hru, což nám přináší jedno překvapení za druhým. Obrovská poklona pro kluky. Máme tři zápasy do konce základní části, ve kterých musíme vychytat mouchy a pak teprve začíná sezóna, kdy propukne play off, kde už půjde do tuhého.