Víkendové okénko JČ

Pondělí, 24.02.2020 11:13
Po veleúspěšném turnaji Young Guns museli hráči U17 dohrát svá víkendová utkání, a tak hned v úterý večer vyrazili do jihomoravské metropole, kde se utkali proti SAM Brno, s kterým bojujeme o třetí místo v tabulce. Do utkání jsme bohužel nevstoupili vůbec dobře, soupeř byl rychlejší než my a vlastně dřív než utkání začalo, naši klíčový hráči měli u svého jména víc faulů než bylo zdrávo. Domácí sice celý první poločas vedli, ale Sršni byli stále na dostřel. Po změně stran hosté využili úzké rotace domácích a několikrát šli přes ně. Vždy když to vypadalo, že by žlutočerní mohli urvat utkání pro sebe, do hry se vložil domácí Jakub Nečas a strhl vedení zpět pro Brno. Tak to bylo po celé utkání, a bohužel jsme nenalezli recept, jak tohoto hráče zastavit, a tak domů jedeme s prázdnou.
 
 
Komentář Jana Čecha: Troufám si tvrdit, že se našim klíčovým hráčům utkání příliš nepovedlo, ale jako tým jsme se dokázali udržet v utkání až do koncovky. Bohužel ani ve třech jsme nedokázali ubránit domácího Nečase, který nás víceméně sám porazil. Určitě se za náš výkon nemusíme stydět, základní část máme pořád skvěle rozjetou a doufám, že pro play off udržíme výhodu domácího prostředí.
 
V pátek pro změnu do Sršního hnízda dorazil Zlín, s kterým jsme hráli přímý souboj o druhé místo v tabulce. Soupeř přijel sice jen v 7 hráčích, ale jednalo se o hráče se zkušenostmi z NBL, a tak se bylo na co těšit. Úvod utkání byl z obou stran hodně ospalý, nicméně Sršni svou nátlakovou hrou dělali soupeři problémy. Když jsme konečně proměnili i naše naprosto otevřené pozice, dostali jsme se do vedení o 18 bodů. Nicméně hosté, které po celé utkání táhl neúnavný rozehrávač Nábělek ještě do poločasu snížili na rozdíl 6 bodů. Druhý poločas jsme si vůbec nevěděli rady se zónou soupeře, kdy jsme stříleli z nepřipravených pozic a soupeř házel dlouhé míče za naší obranu a dvojtaktovým cvičením nám vstřelil několik jednoduchých bodů. V poslední desetiminutovce už to bylo kdo z koho, nicméně v mírném vedení byl spíše Zlín, když ještě 4 minuty před koncem vedl o 4 body. Sršni naštěstí v posledních pěti minutách prolomili své střelecké trápení a pěti trojkami definitivně zlomili utkání pro sebe...
 
 
Komentář Jana Čecha: Mým cílem bylo pošetřit dorostence po náročném turnaji Youn Guns na jejich víkendové utkání U19. To se povedlo a jsem rád, že jsme dokázali i zvítězit a doslova to urvat, protože celé utkání basketbalovou krásu rozhodně nenabídlo. Pořád vnímám první ligu jako soutěž pro rozvoj mladých hráčů. Vím jen to, že v tomto utkání by se opravdu nikdo nerozvinul. Když to srovnám s utkáním s Prostějovem před 14 dny, tak doufám, že budeme hrát ve zbytku sezóny více těchto představení než páteční utahanou driblovačku. Zároveň doufám, že pro nás páteční utkání bylo dostatečným varováním, že podcenit se nesmí opravdu, ale opravdu vůbec nikdo, ať přijede v jakémkoliv počtu.
 
A konečně víkendové utkání extraligy U19. Do Sršního hnízda přijížděly týmy ze severu, které okupují spodek tabulky a bojují mezi sebou o vyhnutí se baráži o extraligu. V sobotu nás čekal předposplední tým Kondoři Liberec, který má sice jen dvě výhry, ale na jejich palubovce nás potrápil. Soupeř sice čekal, že budeme unavení naším náročným programem, ale to se šeredně spletl. První čtvrtina? 50:20. Sršni předvedli další neskutečné představení na útočné polovině a myslím, že zlomili další střelecký rekord. Škoda jen hluchých míst na obrané polovině. A tak to bylo celé utkání, pestrost v útoku nám dovolila, aby si s chutí zastříleli všichni hráči a konečný výsledek 131:65 mluví za vše. Osmnáct proměněných trojek je také velice slušným počinem na tuto kategorii.
 
 
Vzhledem k tomu, že všichni věděli jak dopadne nedělní utkání GBA s Libercem, tak jsme se mohli začít radovat z vítězství v základní části už tři kola před koncem. Nicméně i tak jsme si chtěli zachovat svojí tvář a hrát nadále naší hru. Při vší úctě k soupeři, od začátku nebylo o vítězi pochyb a Sršni zvítězili stylem start - cíl, nicméně do ideálu to mělo hodně daleko.
 
 
Komentář Jana Čecha: Víkend jako den a noc, nevím jak jinak to vysvětlit. V sobotu jsme se basketbalem bavili a soupeř to odnesl. V neděli jsme prostě jen vyhráli. Dokážu pochopit, že při náročnosti našeho programu nemusíme mít takovou motivaci v utkáních, kdy prostě vedete a víte, že vyhrajete. Na druhou stranu, když si při videorozboru řekneme nějaké pravidlo, musíme ho dodržovat a hráči mi tentokrát od třetí minuty dali jasně najevo, že si budou dělat, co chtějí oni. Snad nás to v posledních dvou měsících naší společné cesty nebude mrzet...
 
Hráči U19 získali stříbro na Young Guns a po tomto víkendu jsou i vítězi základní části extraligy U19 a pokud zvládnou play off, poprvé v dějinách se odehraje final four této kategorie u nás v Sršním hnízdě. Nicméně to je ještě daleko, a tak pro Vás máme ještě jednu basketbalovou lahůdku. Hned o následujícím víkendu 28. února - 1. března se v Písku odehraje finálový turnaj CEYBL (středoevropská liga), kde Sršni kategorie U18 budou bojovat v konkurenci týmů z Čech(Jižní Supi), Rakouska (BBLZ Klosterneuburg), Německa (HAKRO Merlins Crailsheim), Slovenska (Slávia Trnava a Inter Bratislava) a Polska (WKK Wroclaw a Zastal Zielona Góra) o další titul pro naše město.
 
Program:

Group A – Gym 2 (ELIM)                                                                                     Group B – Gym 1 (Sršní hnízdo)

Bratislava                                                                                                   Písek

BBLZ                                                                                                           Crailsheim

Jižní Supi                                                                                                   Trnava

Zielona Góra                                                                                             Wroclaw

 

Friday

Gym 1

				11:30

Písek

Crailsheim

Gym 2

11:00

Bratislava

BBLZ

Gym 1

				13:30

Wroclaw

Trnava

Gym 2

13:00

Zielona Góra

Jižní Supi

Gym 1

				16:30

Písek

Trnava

Gym 2

16:00

Bratislava

Jižní Supi

Gym 1

				18:30

Crailsheim

Wroclaw

Gym 2

18:00

Zielona Góra

BBLZ

Saturday

Gym 1

9:30

Písek

Wroclaw

Gym 2

9:00

Bratislava

Zielona Góra

Gym 1

11:30

Crailsheim

Trnava

Gym 2

11:00

BBLZ

Jižní Supi

Gym 1

17:00

1A

2B

Gym 2

16:30

3A

4B

Gym 1

19:00

1B

2A

Gym 2

18:30

3B

4A

Sunday

Gym 1

9:00

5th place game

Gym 3

9:30

7th place game

Gym 1

11:00

3th place game

 

 

 

 

Gym 1

13:00

1th place game

 

 

 

 

Gym 1

15:00

Closing ceremony