Víkendové okénko JČ

Pondělí, 10.02.2020 10:55
V neděli večer začala nadstavbová skupina o 1.-6.místo, kdy jsme přivítali papírově nejslabší tým, nicméně když dorazí s pendlujícími hráči z NBL, rozhodně to tak není, což dokazoval celé utkání. Hned od začátku Orli ukázali, že fyzicky neodpadnou a jejich výborná obrana Sršňům značně komplikovala život. Velké problémy nám zároveň dělala prostějovská hra 1 na 1, z které si připravovali volné pozice a ty trestali. Když k tomu připočteme zranění Pavla Černého ve třetí minutě utkání a absenci Vojty Sýkory, jakožto dvou klíčových rozehrávačů, bylo zaděláno na problém. Každopádně v Sršním hnízdě se hrál nádherný basketbal a každý návštěvník si musel utkání užívat. Hosté byli v poločase sice o bod vpředu, ale domácí ve třetí čtvrtině vytáhli svojí silnou zbraň, a to trojkovou smršť, díky které se dostali do čtrnáctibodového vedení. Musím však podotknout, že v tu chvíli jsme i předváděli výbornou obranu. Nebyli by to však naši muži, kdyby z toho ještě neudělali drama, kdy pustili hosty až na dostřel čtyř bodů. Nicméně koncovku jsme si zkušené pohlídali a opět udělali výrazný krok k výhodě domácího prostředí pro play off.

Komentář Jana Čecha: Po dlouhé době jsme v Písku opět přivítali tým, který to sem nepřijel jen odehrát a Sršně tím dokonale zaskočil. Nebýt toho, že se nám po celé utkání dařila trojková střelba, asi bychom tentokrát nezvítězili. Nicméně pochvala hráčům za dobrou obranu ve třetí čtvrtině, která nakonec rozhodla o osudu utkání. Kdo dorazil do haly v neděli večer, tak nemohl litovat, protože se hrál výborný basketbal, který se rozhodoval až v koncovce a jsem rád, že my jsme byli ti šťastnější.

Hráči U18 se od pátka 7.února do neděle 9. února účastnili dalšího turnaje CEYBL v polské Wroclawi. V naší sestavě stále chyběla čtveřice Šurý, Štrobl, Kölbl a Pytelka, kteří se zúčastní až závěrečného final eight tady u nás v Písku v termínu 28.2 - 1.3, kam bych Vás už teď chtěl srdečně pozvat. Nicméně zpátky k turnaji, sám jsem byl zvědav, jak se mladší hráči zhostí role leaderů týmu a vezmou zodpovědnost do vlastních rukou. Postupně naši hráči vyzvali týmy Jižních Supů, domácí Wroclawi, slovenské Trnavy, Zielné Gory a německých Merlins Cralsheim. Každé utkání bylo jiné, ale mělo společný charakter. Pokud se hráči snažili plnit pokyny a vydávali ze sebe maximum, ukázalo se, že jejich výkony jdou nahoru a i díky tomu Sršni s bilancí 5:0 dokráčeli k turnajovému zlatu. Nicméně stále děláme mnoho chyb a to zejména na obranné polovině a je třeba na tom neustále pracovat, což v kombinaci s dobrou komunikací je problém asi každého mládežnického týmu. Za MVP turnaje byl zvolen Jan Hanslbauer. Po základní části tak končíme na druhém místě a uvidíme, co předvedeme na finálovém turnaji v Pisku.

Komentář Jana Čecha: Chtěl bych poděkovat domácím za další výborně zorganizovaný turnaj v krásném basketbalovém areálu. Hráčům za své výkony, všichni se příkladně snažili a snad si turnaj užili stejně jako já. Zároveň bych chtěl poděkovat asistentu Míšovi, který v průběhu turnaje zabral mé místo a dovedl tak Sršně k dalšímu poháru ze zahraničí, což má vždy svojí váhu. Fanoušky prosím, aby nezapomněli v tomto týdnu od 13. do 16. 2 na turnaj YOUNG GUNS, kdy hráči U19 budou konkurovat nejlepším týmům Evropy a určitě se bude na co dívat.