Co děláme v týdnu!

Čtvrtek, 06.02.2020 12:00

Kvůli mezinárodním turnajům, ať už jsou to turnaje CEYBL U18 teď v Polsku, na který posléze na přelomu února a března naváže finálový turnaj v Písku, nebo YOUNG GUNS, se musí hráči vypořádat s náročným programem a svá víkendová utkání předehrávat ve všední dny. A další předehrávky na ně čekaly tento týden, když v úterý vyráželi junioři U19 k bratrovražednému sokolskému derby do Prahy a ve středu hráči U17 porvat se s USK o první místo v tabulce.

Hráči U19 jsou blízko vítězství v základní části, a tak, i přes absenci Martina Štrobla, kterého skolila viróza, do utkání vstupovali jako favorit. Nikdo v hale však nečekal, že bude svědkem neuvěřitelné první čtvrtiny Sršňů. Hosté nastoupili do utkání s neskutečnou chutí a energií a výsledek první desetiminutovky 5:47 mluví za vše. Dlouho bych musel pátrat ve statistikách, zda tohle bylo už někdy k vidění. Po vyrovnané druhé čtvrtině pak přišel druhý poločas, ve kterém měli naši hráči zase jasně navrch a předvedli na Sokole Pražském velice kvalitní výkon a po zásluze si odváží jasné vítězství.

Sokol Pražský - Sršni 48:133

Komentář Jana Čecha: Neskutečná první čtvrtina, velká chuť od všech hráčů téměř po celé utkání, a to jsme střídali po pětkách. Tentokrát jsme ukázali, že umíme i bránit a velké díky hráčům za jejich morál a za to, jak se basketbalem baví!!!

Ve středu čekalo na hráče úplně opačné utkání. Souboj na Folimance proti USK Praha o první místo. Vzhledem k věkovému a fyzickému složení našeho týmu jsme do utkání určitě nevstupovali jako favorit, a když k tomu připočteme onemocnění Vladana Primaka chvilku před odjezdem a zranění nejlepšího střelce týmu Dana Kölbla po 6 minutách za stavu 15:9 pro domácí, nikdo by asi neřekl, že bude svědkem takového dramatu. Dostali jsme se do situace, že nemáme co ztratit a můžeme jen získat, a to jakoby dodalo Sršňům odvahu a obrovské množství energie. I když byly domácí Sovy téměř po celé utkání v cca 8 - 12 bodovém vedení a hosté se stále ne a ne trefit z naprosto volných pozic, pořád jsme věřili, že svojí střeleckou smůlu prolomíme a ještě utkání zdramatizujeme. A najednou se tak stalo a Sršni měli 7 vteřin do konce míč a vítěznou střelu Pepy Svobody v ruce. Ta bohužel síťkou nepropadla a šlo se do prodloužení. Tam nás paradoxně popravil možná nejmenší hráč USK Tomáš Palas, který nám dvakrát za sebou útočně doskočil a vytěžil z toho hned pět bodů. Na to už bohužel náš tým nenašel síly a domácí tak uhájili domácí tvrz.

USK Praha - Sršni 87:80 po prodloužení

Komentář Jana Čecha: Nebudeme si nic nalhávat, každá výhra na Folimance má cenu zlata, přeci jen se jedná o nejkvalitnější mládežnický klub v zemi. Když si pročteme sestavy včerejšího utkání, málokdo by asi čekal takové drama a za mě musím říct, že i přes smolnou prohru jsem si to neskutečně užil a pro své hráče mám jen slova chvály a obdivu. Předvedli jsme neskutečný výkon a můžeme jen všichni litovat poslední střely základní hrací doby, protože to by byla neskutečná pecka. Výhra tak zůstala asi po zásluze na USK, nicméně Sršni přesně ukázali, proč se nachází v tabulkách na špičce extralig, a že ať vypadne ze sestavy kdokoliv, jsou takovým týmem, že si s tím dokážou poradit a já všem aktérům tohoto utkání (i přes závěrečné slzičky hráčů) chci říct jen obrovské DĚKUJI za tohle utkání!!!