Víkendové okénko JČ

Pondělí, 03.02.2020 10:06
Máme za sebou další týden plný basketbalu. Kvůli účasti týmu U18 na turnaji CEYBL v Polsku museli předehrát svá utkání junioři, a tak už ve středu vyrazili k utkání do Plzně. Sršni byli v roli jasného favorita, a proti týmu Lokomotivy, nacházejícím se na posledním místě tabulky, měli tak hlavně splnit povinnost v podobě šestnácté výhry. I bez trojice Sýkora, Svoboda, Kölbl si s tímto úkolem poměrně lehce poradili a od samého začátku ukazovali, kdo bude na hřišti pánem. Kromě drtivého vítězství za zmínku stojí i 19 úspěšných trojkových pokusů, což se v této soutěži moc nevidí, ale nebudeme si nic nalhávat, tolik volných pozic už v této sezóně nedostaneme.

Komentář Jana Čecha: Proti outsiderovi soutěže jsme si s chutí zastříleli a jsem rád, že jsme roli favorita potvrdili stylem start - cíl. Navíc jsem v utkání mohl pošetřit nejvytíženější hráče a naopak rozehrát ty, kteří se před klíčovou fází sezóny potřebují dostat do formy a zápasového rytmu.

Potvrdit roli favorita měli v posledním kole základní části splnit i naši muži, když vyráželi do Prahy na sokolské derby s Vyšehradem. První čtvrtina se jim však příliš nepovedla a byl to překvapivě soupeř, kdo bez několika hráčů základní rotace byl po deseti minutách o bod vpředu. Ve druhé části však Sršni zapnuli a jasným důkazem je pouhých šest obdržených bodů v této čtvrtině, které znamenalo poločasové vedení o 17 bodů. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu a hosté se dostali až ke čtyřicetibodovému vedení, které soupeř v posledních minutách už pouze korigoval.

Komentář Jana Čecha: I přes nepovedenou první čtvrtinu nakonec přivážíme další důležité vítězství z Vyšehradu, a pro naše prvoligové muže to byla tečka za základní částí, ve které s bilancí 15:3 končíme na druhém místě se stejnou bilancí jako favorit soutěže GBA Jindřichův Hradec. První liga ovšem jede dál na plné obrátky a nyní se vytváří nadstavba o 1.-6. místo, kam postupují tři týmy z každé skupiny a nás tak čeká 6 utkání doma - venku z týmy z Moravy - Zlín, Prostějov, Olomouc. A tabulka je pro nás rozjetá tak dobře, že jsme blízko k tomu, abychom skončili nejhůře do třetího místa a získali tak pro play off výhodu domácího prostředí. Nicméně je k tomu potřeba ještě nějaká ta výhra. Tu šestnáctou můžeme přidat už v neděli 9. února od 18:00 společně s Vámi, kdy přivítáme na domácí palubovce Orli z Prostějova, kteří mají v sestavě několik pendlujících hráčů z NBL v barvách Olomoucka. Těšíme se na Vás v hale a doufám, že opět vytvoříte atmosféru, z které běhá mráz po zádech...

O víkendu pak pokračovala také extraliga U17, kterou mají Sršni skvěle rozjetou a s pouhými dvěma prohrami se drží v popředí tabulky. V sobotu nás ale čekal soupeř nejtěžší, a to BŠ Tygři Praha, kteří v sezóně dosud nenašli přemožitele. Soupeř však přijel do Písku bez dvou klíčových hráčů Dvořáka a Olejníka a domácí toho patřičně využili. Hned od úvodu utkání jich bylo plné hřiště a vedení skvěle hrajícím Pytelkou si hned od počátku získali dvouciferné vedení. Sršni se prosazovali rychlým přechodem a hrou 1 na 1, díky které ještě dostali do problémů s fauly nejlepšího hráče soupeře Kheila. Tygry z Prahy tak držel ve hře jen Weig, který odehrál fantastické utkání. Nicméně i tak v poločase vedli Sršni o 17 bodů. Průběh hry se ani ve druhém poločase nezměnil a Sršni tak uštědřili BŠ Praha první porážku v soutěži.

V neděli přijel do Písku tým z obráceného pólu tabulky, předposlední Plzeň se dvěmi výhrami. Nicméně jsme nechtěli nic podcenit, ale navázat na sobotní výborný výkon. A víceméně utkání bylo jako přes kopírák, už v první čtvrtině Sršni díky dobrému pohybu získali dvouciferné vedení, aby ve druhém dějství ještě přitopili pod kotlem a tentokrát šli do šaten za poločasového vedení až o 32 bodů. Ve druhém poločase tak dostali obrovskou porci minut všichni hráči. A když 7 minut před koncem Dan Hejl trojkou s klaksonem pro 24 vteřin na útok podruhé za víkend pokořil stobodovou hranici, čímž si zajistil praní dresů na dlouho dobu dopředu, zůstala už v hale jen jedna nezodpovězená otázka. A to zda se do střelecké listiny zapíše i náš poslední hráč, který v utkání zatím neskóroval. A i když Šimon Marek měl nástřel za který by se nestyděl ani James Harden, nebylo mu to ohlušující potlesku fanatických diváků souzeno.

Komentář Jana Čecha: Už mi nějak dochází slova, pořád náš tým podceňuji a počítám každou výhru, před sezónou jsem měl strach z boje o záchranu a teď, po 16 odehraných kolech pojedu ve středu na dohrávané utkání na USK Praha, kde budeme hrát o vedoucí příčku v EXL U17. Zejména v sobotu jsme proti vedoucím Tygrům předvedli výborný výkon a myslím, že kluci si sezónu stejně jako já náramně užívají. Jsem sám  zvědav, kam až můžeme dojít.