Víkendové okénko JČ

Pondělí, 27.01.2020 10:54

V pátek čekalo na muže poslední domácí utkání základní části 1. ligy mužů, skupiny západ. Přivítali v něm družstvo Sokola Pražského, které základní část ukončí na šestém místě. Sršni naopak před domácím publikem chtěli dokázat, že patří právem mezi nejlepší týmy soutěže. A to dokázali plnit od samého úvodu utkání. Už po první desetiminutovce svítil na tabuli stav 30:10 a obraz hry se ani v jejím dalším průběhu nezměnil i přes to, že junioři do utkání nastoupili pouze sporadicky, a prostor tak dostali i hráči, kteří ho v posledních utkáních nedostávali tolik. I tak konečný výsledek 113:68 mluví za vše...

Sršni - Sokol Pražský 113:68

Komentář Jana Čecha: Jsem rád, že jsme splnili roli favorita a přesvědčivě vyhráli. Prostor v utkání dostali hráči, kteří to potřebovali jako sůl a doufám, že to pro ně bude povzbuzením do další práce, aby zabojovali o své minuty v první lize. V posledním kole zajíždíme na palubovku Vyšehradu, pak už nás čeká propojení se skupinou východ, kde se utkáme systémem doma - venku se třemi nejlepšími týmy a budeme bojovat o co nejlepší postavení pro play off.

O víkendu se na domácí palubovce představili rovněž hráči U19, kteří přivítali družstva z horní poloviny tabulky Snakes Ostrava a Orli z Prostějova. V případě dvou výher by udělali mílový krok k vítězství v základní části. V sobotu večer se ve velice slušně zaplněné hale ostravští hadi snažili připravit Sršně o domácí neporazitelnost a v úvodu domácím zle zatápěli, když byli po pěti minutách ve vedení o tři body. Pak však domácí zapnuli a díky široké rotaci neustále navyšovali tempo utkání. Zbylých 15 minut do poločasu ovládli 46:16 a ukázali svou sílu. Bohužel Sršni se uspokojili jednoznačným vedením, Ostrava se do druhého poločasu postavila do zóny a opaření domácí jakoby ztratili půdu pod nohama, když Snakes snížili až na rozdíl 13 bodů. Po oddechovém čase jsme však vrátili do hry to nejlepší a náskok opět začal stoupat. Domácí si tak došli pro další důležité vítězství.

Sršni - Snakes Ostrava 105:87

V neděli dorazil velice nepříjemný tým z Prostějova, který má svůj basketbal založený na hře 1 na 1 díky skvělým individuálním schopnostem svých hráčů a výborné střelbě za tři body. Sršni ale chtěli opět dokázat svou kvalitu a na soupeře doslova vletěli, čehož jasným důkazem je výsledek první čtvrtiny 32:12. Už v této desetiminutovce se do střelecké listiny zapsalo všech deset hráčů, kteří do té doby dostali důvěru a do poločasu měl každý z nich minimálně jednu asistenci. I to svědčí o tom, jak kolektivní naše hra dokáže být. I ve zbytku utkání Sršni neustále navyšovali své vedení a mohli jsme tak po celý víkend rovnoměrně rozložit minuty mezi všechny hráče. Až v poslední části dokázali Orli ubrat pár bodíků z našeho náskoku, to už však na výsledku nemohlo nic změnit.

Sršni - Orli Prostějov 108:80

Komentář Jana Čecha: Chtěl bych smeknout klobouk před kluky, s jakým přehledem si dokázali poradit proti tak kvalitním týmům extraligové tabulky. Troufám si tvrdit, že každý den bylo 15 minut v průběhu prvního poločasu, kdy si s námi soupeř nevěděl rady a o osudu utkání bylo vždy rozhodnuto dřív než se čekalo. Nicméně doufám, že sobotní varování z druhého poločasu bylo dostatečné a budeme se snažit pracovat na koncentraci po celý průběh utkání. 6 kol před koncem extraligy máme náskok dvou výher a skóre před GBA, což znamená, že pokud se máme propadnout tabulkou, museli bychom ve zbytku souteže 3x prohrát. Doufám, že to v kombinaci s tím, že už nás čekají pouze týmy ze spodku tabulky, nebude nějaké uspokojení a půjdeme do každého utkání tak, jako do prvních poločasů o víkendu, protože to z mého pohledu byl opravdu kvalitní basketbal.