Zahraniční okénko Kráťa

Úterý, 14.01.2020 09:21

Sršni - BBLZ Reach the Top 86:78

Sršni - BK Inter Bratislava 45:87

Sršni - SKM Zastal Zielona Góra 63:91

Sršni - Jižní Supi 73:66

Sršni - HAKRO Merlins Crailsheim 59:67

O víkendu se konal turnaj CEYBL v německém Crailsheimu pro ročník U18. Z důvodu důležitých utkání zde v Česku se ročník U18 nemohl plně zúčastnit a proto jsme vyjeli s mladší sestavou. V pátek brzkých ranních hodinách jsme se vydali na cestu.
Na turnaj jsme vyrazili jako outsideři, kteří nevěděli, co od středoevropské špičky čekat. Po 4 a půl hodinách cesty jsme přistoupili k utkání s naprostou soustředěností a tvrdou obranou, čímž jsme rakouského soupeře velmi překvapili. Díky tomu jsme vyhráli s velkou radostí a dobrou náladou tato série jednoho vítězství rychle skončila, počínaje rozhovorem po utkání, kde zmiňuje kapitán Tomáš Sýkora: "Absence trenéra byla určitě vidět.", což zastupujícího trenéra velmi zaskočilo. Stejně tak jako naše hráče zaskočili, se kterými jsme bohužel prohráli. Naštěstí písecký kanonýr Filip Janovský zachránil náš úl před Jižními Supy střelbou za 3 body. Vzhledem k pravidlům turnaje ve formě tabulky se nám jednalo v posledním utkáním o 2. nebo 5. místo. Do utkání jsme šli na plno, bylo to vyrovnané, ale bohužel ve 4. čtvrtině nám nevystačila síla. Začali jsme dělat zbytečný základní chyby jak v obraně, tak v útoku a to vedlo k výsledku 59:67 pro domácí mágy Hakro Merlins. Na závěr turnaj jsme skončili 5. a pádili jsme domů.

Komentář trenéra: Myslím si, že až na jedno utkání, byli soupeři hratelný. Určitě kluci na turnaji získali spoustu zkušeností do následujících utkaní. Crailsheim bylo hezký město a doufám, že hráči si užili výjezd do Německa stejně tak jako já.

MK