U13 - Na "Vánočáku" v Plzni 8.místo

Čtvrtek, 02.01.2020 14:28

V porovnání s turnajem v Ostravě s částečně obměněnou sestavou jsme odjeli na tradiční prázdninovou akci - Vánoční turnaj v Plzni.

V prvním utkání jsme v nepříliš pohledném duelu zdolali tým Berouna 44:38. Pak na nás čekali dva zahraniční soupeři. Se slovinským Vojnikem jsme zpočátku nebyli horším týmem, ale trefit koš byl pro nás i z těch nejvyloženějších pozic neřešitelný problém. A tak jsme postupem času klopili hlavy níže a níže...a tak na celkové prohře nemohlo nic změnit ani částečné vzepětí ve druhém poločase - 23:37. Německý tým Cybex Talents byl od počátku lepší a prohra 22:43 tak nějak očekávaná. 

Druhý den jsme ráno porazili "staré známé" kaplické grizlíky 51:30 a odpoledne šli ve skupině 5.-8. na domácí Plzeň. V první polovině duelu se hrál z našeho pohledu asi nejlepší basket na celém turnaji. Bohužel ve druhé půli už v nasazeném trendu pokračovali jen domácí, což jim stačilo k výhře 32:50.

Poslední den nás čekal v souboji o 7.místo opět Beroun. Po celkem slušné první polovině jsme si dopili kalich hořkosti až do dna a nechali středočechy dokráčet pro výhru...34:43.

O basketbalové stránce turnaje lze těžko napsat něco pozitivního. Dát koš byl pro nás takřka neřešitelný úkol (viz výsledky), stejně jako porvat se o výsledek v momentech kdy nám to nešlo. To mě mrzí asi nejvíce - průvodním znakem všech našich utkání byla neochota "udělat něco navíc", dát ránu i ji přijmout, vystoupit ze své komfortní zóny. Většina našich hráčů si pouze MYSLÍ že bojuje a hraje naplno. 

Jinak turnaj splnil co jsme čekali - kluci byli v bazénu, zahráli si bowling a mají spoustu společných zážitků. Myslím, že si ten čas užili a jsou rádi, že do Plzně jeli.

Děkuji rodičům za pomoc s dopravou.

MJ