Víkendové okénko JČ

Pondělí, 16.12.2019 09:51

Třešničkou na dortu za kalendářním rokem 2019 byl přímý souboj o první místo v kategorii U19, kdy se v jihočeském derby proti sobě postavili týmy Sršňů z Písku a GBA z Jindřichova Hradce. První souboj byl na programu v úterý 10.12  na naší domácí palubovce.  Chtěli jsme potvrdit naši neporazitelnost. Úvod však vyšel lépe hostům, kteří se rychle ujali vedení 0:8. Po prostřídání však Sršni ožili a rychle se vrátili do utkání a po první vyrovnané čtvrtině svítilo na tabuli skóre 26:25. Pak se ovšem domácí nadechli k dalšímu báječnému výkonu a druhou desetiminutovku doslova ovládli, kdy deklasovali soupeře 31:10 a v poločase měli pohodlný náskok 22 bodů. V tu chvíli Sršni předvedli fantastické představení, kterým pobavili slušně zaplněnou halu. Druhý poločas už takové tempo nenabídl, nicméně Sršni ještě o pár bodíků navýšili své vedení, které se v konečném zúčtování může počítat. Za zmínku bezesporu stojí další střelecký koncert, protože nastřílet GBA, druhému týmu tabulky, 110 bodů se nepoštěstí každý den.

Sršni - GBA Jindřichův Hradec 110:82

Ve čtvrtek pak byla na programu odveta v Jindřichově Hradci.  Sršni toužili získat ještě větší náskok v čele tabulky. Bohužel jsme se tentokrát nedokázali tak dobře vyrovnat se zdravotními komplikacemi a působili jsme na začátku dost unaveným dojmem. Soupeř proměnil svých prvních pět trojkových pokusů a jakoby nám sebral veškerou energii. Na útočné polovině jsme ještě celkem drželi krok, ale naše obrana byla děravá jako ementál. Za prvních pět minut jsme obdrželi 24 bodů, za celou první čtvrtinu 37 a nechali jsme si tak soupeře zbytečně rozehrát. Druhá čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu a poločasový stav 62:48 nevěstil nic dobrého. A to jsme za něj mohli být možná ještě rádi. Poločasová přestávka však Sršně pokropila živou vodou a ty opět začali žít a předvedli určitě povedenější představení. Bohužel vždy když to vypadalo, že se na soupeře dotáhnou, přišla nějaká chyba nebo špatné zakončení, případně naprosto komický verdikt rozhodčího, který vždy vrátil GBA zpátky do sedla. I tak Sršni bojovali a minutu před koncem se dostali na rozdíl 4 bodů, nicméně domácí si v koncovce výhru pohlídali a my si tak připisujeme první letošní porážku.

GBA Jindřichův Hradec - Sršni 99:90

Komentář Jana Čecha: Kdo zavítal v úterý do haly, tak rozhodně nemohl litovat. Předvedli jsme skvělý výkon, kdy vyniklo i několik individualit a ukázali jsme, že na domácí palubovce máme opravdu neskutečnou sílu. Bohužel už do tohoto utkání jsme nevstupovali v dobrém zdravotním rozpoložení, a to se naplno projevilo ve čtvrtek v JH, kdy už jsme některé naše opory nedokázali plnohodnotně nahradit. Na druhou stranu jsme konečně dostali za vyučenou, že nejde spoléhat jen na náš útok a musíme občas i bránit. Rozhodně z porážky nehodlám dělat vědu, je lepší když přišla teď než v závěru sezóny. I tak máme soutěž skvěle rozehranou, a to i díky lepšímu skóre nad GBA, které se v konečném důsledku může počítat.

V pátek čekalo poslední utkání v roce 2019 i naše prvoligové muže. Sršni zajížděli k poslednímu týmu tabulky Basket Košíře. My jsme bohužel vyráželi bez dlouhodobě zraněného Luboše Mikoláška a ze stejného důvodu jsme měli tentokrát k dispozici pouze dva dorostence. My jsme ještě k tomu všemu vstoupili do utkání naprosto vlažně a mysleli jsme si, že se nám nemůže nic stát. A toho bojovně naladěné Košíře chtěli využít a na světelné tabuli jim přiskakovala jedna úspěšná trojka za druhou a po 8 minutách domácí vedli 28:11!!! Naštěstí tentokrát měli střelecké mířídla srovnaná dva naši ostrostřelci Šlechta a Duda (dohromady 12 trojek), a my se tak ještě do poločasu dostali do 6 - tibodového vedení, které ale nebylo zcela zasloužené. Ve druhém poločase Sršni trochu zabrali a definitivně zlomili odpor domácích a dokráčeli si pro jedenáctou výhru v soutěži.

Basket Košíře - Sršni 81:103

Komentář Jana Čecha: Na tomto utkání se těžko hledají pozitiva, ale jsem rád za výhru o kterou už jsem se za stavu o 17 bodů pro domácí začal trochu obávat a také za to, že do haly na pražských Petřinách nedorazili žádní fanoušci Sršňů, protože tohle opravdu není výkon, kterým se chceme prezentovat a nebudeme si nic nalhávat, ještě že máme teď tři týdny pauzu, abychom opět nabrali síly na druhou polovinu sezóny, protože naše poslední výkony nebyla žádná sláva. Na to se však historie ptát nebude a jsme na čele tabulky s bilancí 11:1, což při omlazení týmu před sezónou nikdo nečekal. Teď je třeba udělat pár posledních kroků, abychom postoupili do finálové skupiny o 1.-6. místo a začali se připravovat na play off, kde určitě nechceme být jen do počtu. Zároveň bych chtěl popřát všem Sršňům krásné Vánoce a hodně štěstí v Novém roce a doufám, že rok 2020 bude ještě lepší než ten předchozí. Načerpejte síly stejně jako my a už v neděli 5.ledna od 17:00 Vás čekáme ve sportovní hale, kdy přivítáme Kondory z Liberce a společně půjdeme za další výhrou.