Víkendové okénko JČ

Pondělí, 02.12.2019 10:54

V pátek byl na programu šlágr první ligy v Litoměřicích, kde jsme se představili na horké palubovce čtvrtého Slavoje. Sršni vyráželi do Litoměřic s odhodláním přiblížit se postupu do skupiny o 1.-6. místo a podle toho také do utkání vstoupili. Ve třetí minutě už si trenér domácích vybíral oddechový čas a naše hráče hřálo vedení 9:2. Bohužel to bylo na dlouhou dobu naposledy, co jsme byli týmem vpředu. Litoměřice ještě v první čtvrtině získali vedení a do poločasu ho navýšili na rozdíl 6 bodů. Třetí čtvrtina pokračovala ve stejném duchu, přihrávka na skvěle hrajícícho Šteffela do dolního postavení, dobrý pohyb domácích hráčů a čekání na chybu v obraně Sršňů. Když byl tři minuty do konce třetího dějství stav 56:44 pro domácí, naše akcie padaly k bodu mrazu. Po timeoutu jsme přešli na malou sestavu a díky tomu se vrátili do utkání. Do vedení jsme se pak dostali tři minuty před koncem, kdy Vojta Sýkora po zisku míče zvyšoval na 66:69 pro hráče ve žlutočerné. Pak ovšem opět skóroval Šteffel, poslední minutu utkání otevřel trojkou Kantůrek a domácí rázem vedli 71:69. Co se odehrálo v poslední minutě jsme s hráči dali dohromady vlastně až podle záznamu na TVCOM, protože v hale zavládl naprostý zmatek. Vybíráme si oddechový čas a po něm vychází akce na Petra Šlechtu, který je faulován při trojkovém pokusu a chladnokrevně všechny tři trestné hody proměňuje. Drama tím ale teprve začalo, dobře ubráníme a získáme míč, Martin Svoboda je faulován, ale oba TH zahazuje a při doskoku se oboustranným faulem se Šteffelem dostává ze hry Pavel Englický a podle nových pravidel soupeř ještě ke všemu dostává dva trestné hody, které pivot soupeře oba proměňuje. V následujícím útoku Vojta Sýkora neproměňuje, ale včas faulujeme Johana Haiblíka, který dvakrát nedává a Sršni jdou do útoku, který vloží do rukou Petra Šlechty a ten trefuje trojku. Aby toho nebylo málo, Vojta Sýkora hned získává míč, který opět dostává do rukou Petr Šlechta a jde potvrdit naší veledůležitou výhru na TH, zbytek už asi všichni víte ...

Slavoj Litoměřice - Sršni 73:76

Tabulka

Komentář Jana Čecha: Po nepřesvědčivé domácí výhře nad Plzní jsme chtěli zase získat zpět sebevědomí a odehrát dobré utkání, což se nám bohužel v prvním poločase příliš nedařilo. Chvilkami to vypadalo, že když se nám nedaří střelba, tak nemáme příliš co nabídnout. Naštěstí druhý poločas jsme chytili za správný konec a předvedli jsme jeden z našich nejlepších výkonů na obranné polovině. V koncovce jsme pak byli štastnějším týmem a díky prohře GBA Jindřichův Hradec na hřišti USK Praha získáváme s bilancí 10:1 náskok dvou výher na nejbližší pronásledovatele. Do Vánoc už nás čeká jen utkání na hřišti posledních Košířů, kde nesmíme nic podcenit a musíme potvrdit roli favorita.

Náročný týden také čekal na hráče U17, kdy nejprve ve středu zavítali na dohrávané utkání do Pardubic. Podle tabulky se mělo jednat o vyrovnané střetnutí, což se také od začátku odehrávalo. Opět to byla písnička o tom, zda zvítězí fyzická převaha domácích nebo rychlost píseckých Sršňů. Úvod patřil domácím, když jsme si za stavu 9:4 málem vybírali oddechový čas. Pak však přišla trojka Dana Kölbla a ta nás opět nakopla k dalšímu útočnému představení. Rychle jsme se ujali vedení, které bylo po první čtvrtině o 7 bodů, v poločase o jedenáct a nic nenasvědčovalo tomu, že si Sršni nedojdou pro další výhru. Ve třetí čtvrtině jsme však polevili a do problémů s fauly se dostala dvojice Hejl - Svoboda, která na palubovce citelně scházela. Do poslední desetiminutovky se vcházelo za stavu 61:66 a vše bylo otevřené. Ještě 6 minut před koncem svítilo na tabuli skóre 73:80, avšak Sršni už byli všude o krok dřív a hlavně v útoku byli k nezastavení, což dokazuje 34 bodů za poslední desetiminutovku. Od té doby už byli na hřišti jen hosté a Šimon Marek v závěru okořil stobodovou hranici a vítězství o 25 bodů bylo více než sladké!

BK Pardubice - Sršni 75:100

O víkendu jsme pak na domácí palubovce přivítali Nymburk a Sokol Pražský. Pro nás se jednalo o poslední utkání v této kategorii do konce roku, a tak jsme toužili po výhře. Nicméně akademie z Polabí na nás vyrukovala velice aktivní hrou a skóre se během první čtvrtiny přelévalo z jedné strany na druhou, Sršni si však vybojovali mírný náskok. Zlom nastal na začátku druhé čtvrtiny, kdy se hostům zranil nejlepší hráč Novák a Sršni jeho absenci náležitě potrestali. V této desetiminutovce naprosto dominovali, zaráželi zmraženým hostům jeden úder za druhým a ovládli ji 31:10. Poločasové vedení však Sršně nezastavilo a do druhého poločasu vlétli tak, jak ten první skončili. V půlce třetí čtvrtiny za stavu 70:31 pak na hřiště začali chodit i hráči, kteří zatím nemají takovou minutáž a i oni si s chutí zahráli a podíleli se na jednoznačné výhře nad Nymburkem v poměru 91:64.

Sršni - BA Nymburk 91:64

V neděli pak do Sršního hnízda dorazili bratři Sokolové z pražské Žitné ulice. Tentokrát to byla úplně jiná písnička, kdy Sršňům hostující tým v čele s dvojicí Šafařík - Jurman zle zatápěl. Tato dvojice si dělala z obrany domácích doslova trhací kalendář. Sice jsme byli většinu prvního poločasu v mírném vedení, ale hosté se díky své dvojici hvězd a úspěšné střelbě zpoza trojkového oblouku (13 trojek v utkání) drželi stále na dostřel. Poločasové vedení 52:50 slibovalo zajímavou podívanou i do druhého poločasu. Sršni měli skvělý vstup do této části, nicméně své volné střely nedokázali proměňovat, takže i přes chvilkové vedení o 7 bodů byli najednou mínus čtyři a nebýt trojky kapitána Tomáše Sýkory chvilku před jejím koncem, nebylo by před poslední desetiminutovkou skóre "jen" 70:71. Tento moment však Sršně hodně nabudil a v náporu pokračovali a po pěti minutách byli v dvouciferném vedení, které si pohlídali až do konce utkání.

Sršni - Sokol Pražský 98:87

Tabulka

Komentář Jana Čecha: Přijde mi to jako další písecká pohádka. Před sezónou jsem hledal, které dva týmy vůbec dostaneme pod sebe a my jsme už před Vánoci centimetry od play off. Dokonce se s bilancí 8:2, která by mě nenapadla ani ve snu, držíme na fantastické třetí příčce a máme tak skvěle rozjetou soutěž. Kvůli účasti USK Praha na turnaji ve Španělsku tak máme do Vánoc dohráno, můžeme se kochat pohledem na tabulku a náležitě si užít Vánoční turnaj v Litvě a na začátku ledna v Německu. Chtěl bych opravdu poděkovat celému týmu a všem hráčům v něm, protože ať někdo hraje víc, někdo míň, je důležité vždy táhnout za jeden provaz a to tady funguje na jedničku. Tři výhry v tomto týdnu pro nás tak byli sladkou odměnou. Děkuji!