Víkendové okénko JČ

Pondělí, 25.11.2019 10:49
V pátek čekalo na prvoligové muže první odvetné utkání a na domácí palubovce jsme tak přivítali Lokomotivu Plzeň. Sršni byli proti týmu ze středu tabulky papírovým favoritem, což ještě umocnila absence dvou klíčových hráčů soupeře Honomichla a Lejska. Tentokrát se před slabší návštěvou v hale žádné velké představení nekonalo. Sršni si sice hned v úvodní desetiminutovce vytvořili dvouciferné vedení, ale to třicet minut narůstalo velice pomalu. Skóre se definitivně rozrostlo až v poslední čtvrtině a zastavilo se až na 32 bodovém rozdílu.

Komentář Jana Čecha: Určitě se jednalo o náš nejslabší výkon v letošní sezóně. V úvodu jsme si vytvořili náskok a bohužel všichni z nás věděli, že utkání nemůžeme prohrát. To vedlo ke slabší koncentraci. Mladíci v sestavě se šetřili na důležitá víkendová utkání své kategorie a velice sympatický výkon oslabené Plzně znamenali po třech čtvrtinách vedení "pouze" o 12 bodů. Nicméně v poslední desetiminutovce jsme definitivně zlomili odpor nadšeně hrajícího soupeře a naprosto v klidu si došli pro další výhru. Tentokrát to nebyl výkon, kterým se chceme prezentovat. Na to se však historie neptá. Zároveň se jednalo o naše poslední domácí utkání v roce 2019, do Vánoc už nás čekají jen výjezdy na palubovku silných Litoměřic a posledních Košířů.

O víkendu se na domácí palubovce představili hráči U19 a měli do utkání proti Pardubicím a Kolínu pouze jeden cíl, a to bylo udržet svoji neporazitelnost. V sobotu byl prvním soupeřem tým z města perníku. Hosté však přijeli bez své největší hvězdy a účastníka ME U18 Michala Svojanovského. Každopádně Sršně by nejspíš nezastavil ani on. Hned od začátku totiž rozjeli velkolepé představení. Sice úvodní body dal hostující Hřebík a otevřel skóre na 0:3, to však bylo téměř poslední, co jsme soupeři v úvodní čtvrtině dovolili. Skóre po první desetiminutovce 30:6 mluví za vše. My jsme sice jako tradičně polevili v obraně, nicméně v útoku jsme pokračovali ve spanilé jízdě. Tentokrát se nám k tomu dařila i trojková střelba. Skóre po celé utkání narůstalo až na konečných 115:69. Důležité bylo, že si za Sršně zahráli všichni hráči a předvedli, že i oni mají extraligovou kvalitu.

V neděli přijížděl nebezpečný nováček soutěže z Kolína, který s bilancí 6:3 už zaskočil nejednoho favorita. Nicméně o osudu utkání opět rozhodla hned první čtvrtina, kdy si Sršni stejně jako v sobotu vypracovali 24 bodové vedení. Domácí si tak opět dovolili rozložit síly mezi všech 12 hráčů. Tentokrát bohužel mladíci ve žlutočerném výrazně polevili a neudrželi sebou nastolené tempo utkání. Každopádně si došli pro naprosto poklidnou výhru 95:67 a s bilancí 9:0 stále vévodí extraligové tabulce U19.

Komentář Jana Čecha: Musím se přiznat, že jsem z víkendových utkání měl trochu obavy, nicméně moji hráči mi opět ukázali svůj charakter a po prvních deseti minutách bylo v obou případech rozhodnuto. Ještě ke všemu jsme se po většinu času prezentovali výkonem, který bych si představoval. S bilancí 9:0 jsme tak stále na čele extraligy a do Vánoc už nás čeká jen dvojutkání s naším nejbližším pronásledovatelem GBA Jindřichův Hradec, který zatím klopýtnul pouze na hřišti ostravských Snakes. Všechny diváky Sršňů tak prosím o zapsání netradičního datumu úterý 10.12 od 18:00 v Sršním hnízdě, kdy budeme proti jihočeskému rivalovi bojovat o vedení v tabulce a udržení neporazitelnosti. K tomu budeme potřebovat každého z Vás a věřte mi, že to bude výborná podívaná pro každého sportovního fanouška.