Víkendové okénko JČ

Pondělí, 18.11.2019 09:50

Určitě mnoho diváků Sršňů mělo v kalendáři zakroužkované datum 15.11, kdy se prvoligový muži po třech týdnech opět vraceli na domácí palubovku. Naším soupeřem byl Sokol Vyšehrad, který se třemi výhrami patří do spodní poloviny tabulky, a tak naším úkolem bylo potvrdit roli favorita. Domácí hráči povzbuzování téměř plným hledištěm zachytili úvod utkání a první poločas předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v sezóně. Celoplošná obrana dělala soupeři obrovské problémy a Sršni po celý poločas navyšovali své vedení. 61 nastřílených bodů za první dvacetiminutovku už se tak nějak začíná stávat pravidlem, protože na náš útok je radost pohledět. Nicméně tentokrát i obrana pracovala na plné obrátky, čehož je 27 obdržených bodů jasným důkazem. I přes naléhání v šatně abychom diváky neustále udrželi ve varu, poločasové vedení o 34 bodů prostě v našich hlavách bylo a třetí čtvrtinu jsme dovolili soupeři ukrojit 7 bodů z našeho náskoku. Sršni se však v koncovce utkání chtěli odvděčit Vám, úžasným divákům, a tak opět zapnuli na plné obrátky a po koši Pavla Černého minutu a půl před koncem oslavit pokoření stobodové hranice!

 

Sršni - Sokol Vyšehrad 100:64

 

Komentář Jana Čecha: I přes komplikace s několika absencemi v naší sestavě jsme tentokrát neponechali nic náhodě a první poločas byl z naší strany opravdu výborný výkon. Ten rozhodl o osudu utkání a druhý poločas už tolik basketbalové krásy nenabídl. Splnili jsme však roli favorita a naprosto právem nám po polovině základní části s bilancí 8:1 patří první příčka. Ještě příjemnějším faktem je to, že naše hra v určitých fázích má opravdu kvalitu, a troufám si tvrdit, že náš potenciál je ještě daleko výš, než kde se teď nacházíme. V neposlední řadě opět děkuji za výbornou atmosféru v hale a doufám, že se uvidíme hned v pátek, kdy se představíme opět na domácí palubovce proti Lokomotivě Plzeň a budeme společně usilovat o další výhru!
 
 
O víkendu také nastoupili naši hráči U17. Sobotní utkání v Pardubicích bylo kvůli účasti soupeře na turnaji EYBL odloženo na 27.11. V neděli však vyrazili na horkou půdu Orlů z Prostějova. I přesto, že soupeř se krčí u dna tabulky s pouhou jednou výhrou, jeho tým má podstatně větší kvalitu. My jsme do utkání vstoupili naprosto lehkovážně, kdy jsme zahodili několik stoprocentních příležitostí a místo našeho jasného vedení na tabuli svítil stav 19:6 pro domácí. Naštěstí jsme se však dokázali alespoň částečně probrat a dostat se do utkání. Druhá čtvrtina vyšla lépe nám a konečně jsme se dostali do našeho útočného rytmu. Tuto desetiminutovku jsme vyhráli 35:24 a v poločase jsme tak vedli 50:48. Nicméně naše obrana byl jeden velký chaos a jediné co nás drželo při životě byly ztráty soupeře, kterých za celé utkání udělal 37!!! Druhý poločas opět stejná písnička, Orli si okamžitě berou zpět vedení, které si drží po celý druhý poločas. Víceméně to tak bylo celé utkání, domácí si během minuty vždy vytvořili cca desetibodové vedení, které jsme pak pět minut umazávali, abychom ho zase během chvilky soupeři darovali. Když necelých pět minut před koncem byl stav 87:77, všichni čekali že to je poslední hřebíček do rakve Sršňů. Najednou jsme vstřelili rychlých 6 bodů a nějakým zázrakem byli zpět ve hře, i když pak na druhé straně Pavel Dohnal proměnil tři a půl minuty před koncem trojkovou střelu a dal Orlům sedmibodové vedení, už všem bylo jasné že, hráči ve žlutočerných barvách jsou zpět ve hře a rozhodne se v koncovce. Minutu a půl před koncem stále prohráváme opět, ale slovo si berou Danové Kölbl a Hejl a 40 vteřin před koncem je stav 94:94. Útok Orlů, a pro mě zcela nepochopitelný zkrat naší obrany, kdy necháme zcela osamoceného Jakuba Rytíře na trojkovém oblouku a tento nejlepší střelec soupeře(v utkání 29 bodů!) proměňuje, naštěstí pro nás s lehkým přešlapem a koš je tak pouze za dva body. Sršni si vybírají poslední oddechový čas a v následném útoku se zcela osamocen na trojce objevuje kapitán Tomáš Sýkora a 25 vteřin před koncem se opět ujímáme nejtěsnějšího vedení, přichází naše dobrá obrana a díky úspěšným trestným hodům si Sršni připisují velice cennou výhru z Hané.
 
 
 
 
Komentář Jana Čecha: Nějak ani nedokážu popsat co v utkání bylo špatně, ale z naší strany to rozhodně nebylo to, čím se chceme prezentovat. V některých úsecích hry jsme strašně lehkovážný, pak pro změnu přestaneme bránit úplně a když už si myslím, že je to náš konec, tak hráči povstanou jako bájný Fénix z popela. Jinak nemám vysvětlení pro naše počínání na hřišti. V posledních letech vždy když na sebe narazí tyto dva týmy, jedná se o krásný rychlý basketbal plný hry 1:1. Tentokrát musím sportovně uznat, že Orli byli lepším týmem, nicméně nám patří obrovský kredit, že jsme to nevzdali a v koncovce jsme utkání urvali pro sebe, protože tentokrát nerozhodovala už basketbalová kvalita, ale srdce a to jsme naštěstí v posledních pěti minutách měli na tom správném místě. Další výhra, a ještě z Prostějova pro nás má cenu zlata, ale zároveň nám ukázala, že je před námi ještě spoustu práce!