Víkendové okénko JČ

Pondělí, 11.11.2019 13:38
V pátek nás čekalo další venkovní utkání, tentokrát na palubovce Sokola Pražského. Podle tabulky jsme sice byli jasným favoritem, k utkání jsme však odjížděli v okleštěné sestavě a nikdo nevěděl, co s námi udělá porážka z minulého kola na půdě GBA Jindřichův Hradec. Sice skóre utkání otevřel úspěšnou trojkou domácí Kohout, byli to však Sršni, kdo od té doby určoval tempo a osud utkání. První čtvrtina už nám přinesla dvouciferné vedení 15:25, v poločase už byl náš náskok 15 bodů a skóre pravidelně narůstalo i v průběhu druhého poločasu. Sršni si tak došli pro téměř třicetibodové vítězství a stále se drží na prvním místě tabulky s bilancí 7:1.

Komentář Jana Čecha: Jsem rád, že jsme splnili roli favorita a nechali zapomenout na prohru v JH. Sice jsme měli tradičně slabší obranu, kdy jsme dovolili soupeři několik jednoduchých košů, ale na druhé straně jsme opět předvedli útočnou smršť, kdy jsme si ke 111 nastříleným bodům pomohli 19 úspěšnými trojkami, což je možná jeden z nových rekordů soutěže. 1. liga pokračuje už v pátek od 19:00. Představíme se na domácí palubovce proti Sokol Vyšehradu a doufám, že se společně sejdeme v hale.

Zároveň se hráči kategorie U18 od pátku 8.listopadu do neděle 10. listopadu účastnili prvního turnaje CEYBL - Středoevropské mládežnické ligy. Soutěže se účastní týmy z ČR, Slovenska, Německa, Polska a Rakouska za účelem mezinárodní konfrontace. Během sezóny se tak odehrají 4 turnaje pokaždé na jiném místě, aby se na přelomu února a března odehrálo takzvané Final Eight v našem Sršním hnízdě v Písku.

První turnaj této kategorie se odehrál ve slovenské Trnavě. Sršni vyrazili hned v pátek ráno na cestu, aby po poledni vyzvali své první soupeře, rakouský tým BBLZ - Reach the Top. Domácí odehráli první vyrovnanou čtvrtinu a jejich hra vypadala dost ospalá. Naštěstí přišlo rychlé probuzení a tříminutový úsek na začátku druhé čtvrtiny 18:0 rozhodl o utkání. Téměř padesátibodová výhra proti nejslabšímu týmu turnaje tak byla jasnou záležitostí. Večer nás pak čekala domácí Trnava, která vyznává celoplošnou obranu, která nám po celý první poločas dělala obrovské problémy. Skóre po dvaceti minutách tak bylo 38:37 pro domácí. Od druhého poločasu však naši hráči získali převahu a dokráčeli pro další výhru 80:61.

V sobotu ráno nás čekala polská Wroclaw, na které si Sršni doslova smlsli 100:68 a dobře jsme se naladili na večerní utkání proti Interu Bratislava, které mělo být vyvrcholením turnaje. A utkání to bylo opravdu se vším všudy. Sršni do něj nastoupili jako z partesu a už na začátku druhé čtvrtiny byli ve více jak dvacetibodovém vedení. To bohužel neustáli diváci a trenéři soupeře, kteří z krásného utkání udělali tak nepřátelské prostředí, že nechápu, proč jsme na utkání vůbec zůstali. Sprosté nadávky na naše hráče a rozhodčí bylo slyšet všude. Ti však bohužel podlehli. Každý kontakt na hřišti byl náš faul, soupeři jsme darovali několik jednoduchých bodů a v poločase se začínalo téměř od nuly, jen s tím rozdílem, že my měli všichni nasbírané fauly. Naštěstí všichni v hale, kromě několika pominutých lidí z Bratislavy, začali fandit píseckým Sršňům, protože nejen my jsme cítili křivdu z toho, co se v hale odehrávalo. I přes všechno nepřátelské prostředí se na hřišti odehrávalo krásné mládežnické utkání, kvůli kterému se přesně CEYBL pořádá, a proč se ho účastníme. A nejsladší odměnou bylo, že jsme dokázali utkání i dovést do vítězného konce, protože jsme si to opravdu zasloužili. Krasné utkání, které nás může jedině posílit!!!

V neděli v 8:30 ráno jsme měli stvrdit výhru na turnaji proti německému týmu HAKRO Merlins Cralsheim. Bohužel únava ze sobotního večera a brzký čas byl velkou čárou přes rozpočet. Soupeř, jehož výraznou postavou byl odchovanec Sparty Praha Matěj Žejdl, nám zejména svou výškovou převahou a velice dobrou úspěšností trojkových pokusů zle zatápěl, a poločas jsme vyhráli rozdílem pouhých dvou bodů. Naštěstí poté nastalo probuzení, Sršni opět rozjeli své rychlé nohy a ve druhé dvacetiminutovce soupeře doslova přejeli. Konečný výsledek 88:65 byl však pro soupeře až příliš krutý.

Body: Štrobl 98, Kölbl 81, Svoboda a Šurý 53, Kříž 43, Hanslbauer 41, Pytelka 23, Primak 22, Sýkora 20, Hejl 15, Chvála 12, Cais 10

Sršni si tak z prvního turnaje CEYBL U18 odváží zlatý pohár pro vítěze. MVP turnaje byl zvolen Martin Štrobl, do all star pětky byl vybrán Jakub Šurý. Tentokrát si však myslím, že tyto individuální ceny patří do rukou celého týmu, protože výhry nebyly dílem jedinců, ale kolektivního výkonu. Zároveň bych chtěl poděkovat hráčům, výjimečně širokému realizačnímu týmu a nejvíce pak všem pořadatelům, protože nastavili neskutečně vysokou laťku a po organizační stránce turnaj neměl chybičku. Opravdu jsem se vrátil z Trnavy nadšený a doufám, že jsme se neviděli naposledy!!!