U10 - V utkáních se strakonickými dívkami převládá přes prohry spokojenost

Neděle, 03.11.2019 09:25

BK Strakonice dívky - Sršni     20:60 a 24:56

Minulý víkend zahájili naše "desítky" další fázi OP. Ve skupině máme strakonické holky a tým budějovických Tygrů. Oba týmy patří k nejlepším v kraji v kategorii U11 a tak jsou zatím nad naše síly.

Protože kluci z Č.Budějovic absolvovali turnaj v Maďarsku (3.místo), sehráli jsme dvojzápas se Strakonicemi. A myslím, že se bylo na co dívat. Po počátečním ostychu jsme s přibývajícím časem byli holkám stále důstojnějším soupeřem. Je skvělé, že můžeme hrát v kraji takto těžké zápasy, které nám ukáží každou chybičku (a že jich zatím je....) a  pomáhají nám být lepším týmem.

Rodičům patří poděkování za hojnou účast, pomoc s dopravou a povzbuzování. Jen si dovolím malinkou poznámku: myslím, že patřím k aktivním trenérům a určitě mám potřebu chyby hráčů opravovovat hned v momentě co se na hřišti dějí. To samozřejmě nelze jinak než formou zvýšeného hlasu. Pokud se k tomu přidají ještě rodiče pokřikováním typu "Franto braň, nahraj, střílej..." vzniká z toho pro děti často v hlavě nepřehledný guláš. Prosím fanděte, buďte pozitivní, kluky pochvalte za snahu, povzbuďte. Kritiku a koučování nechte na nás s Gabčou :)

Příští dvojzápas sehrajeme opět ve Strakonicích a to v neděli 10.11. Sraz před halou v 9:15, předpokládaný návrat v 13:30. Prosím rodiče o tradiční info o účasti a možnosti pomoci s dopravou. 

MJ