Víkendové okénko JČ

Sobota, 26.10.2019 10:24
Páteční večer sliboval v Sršním hnízdě velkou podívanou, kdy k dosud neporaženým domácím dorazil druhý tým tabulky Basketbal Polabí, což je rezerva hegemona českého basketbalu z Nymburka. Bohužel náš soupeř přijel bez několika pendlujících hráčů z nějvyšší soutěže KNBL a jejich sestava oproti té, která minulý týden deklasovala největšího favorita z JH téměř o třicet bodů, byla značně oslabena. To však vůbec neovlivnilo hru Sršňů a jejich chuť po zisku šesté výhry. Hned od začátku se rozjela útočná partie, ve které nikdo na obranu příliš nemyslel, a to není pro trenéra nic příjemného. I když domácí v široké rotaci všech dvanácti hráčů diktovali tempo utkání, soupeř vedený dvojicí Tůma - Dlugoš byl stále na dostřel. Poločasové skóre 59:47 slibovalo vyrovnanou partii i do druhé dvacetiminutovky. Kdo ovšem basketbalu rozumí, tak tušil, že to je jen otázka času, kdy soupeři dojdou síly a domácí získají rozhodující náskok, což se díky třem úspěšným trojkovým pokusům v řadě stalo hned na začátku druhého poločasu. Sršni si pak více jak dvacetibodové vedení hlídali až do závěrečného hvizdu. Velkým pozitivem bylo, že se do střelecké listiny zapsali všichni hráči a týmovým výkonem jsme si došli pro šestou výhru v řadě.

Komentář Jana Čecha: Tentokrát mě trochu mrzí, že soupeř nedorazil v silnější sestavě a neprověřil tak více naše schopnosti. Na útočné polovině jsme teď těžko k zastavení a na našem týmu je vidět, jak si věříme. Bohužel až tolik, že víme, že nemusíme bránit, a to mi úplně radost nedělá. Nicméně mám obrovskou radost, že jsme utkání zvládli stylem start - cíl a na prvním místě tabulky jsme získali náskok dvou výher, což je opravdu krásný start do soutěže, ve který jsme snad ani nedoufali. Příští pátek však přijde "utkání podzimu", kdy se v jihočeském derby postavíme favoritovi soutěže GBA Jindřichův Hradec, jehož jediným cílem je postup do nejvyšší soutěže. My pro Vás, naše skvělé fanoušky, kteří jste v pátek opět dorazili v obrovském množství a hnali nás za další výhrou, vypravujeme autobus do Jindřichova Hradce a doufám, že si společně užijeme další basketbalový pátek.

O víkendu se dočkali i hráči kategorie U19, kteří po úvodu smrti, kdy se představili v prvních čtyřech utkáních na hřištích velice kvalitních soupeřů, konečně mohli nastoupit v domácím prostředí. S bilancí 4:0 byli doposud jediným neporaženým týmem v soutěž,i a v sobotním utkáním nám měl být soupeř z opačného pólu tabulky, plzeňská Lokomotiva. Sršni na soupeře vletěli jak se sluší a patří a otázkou tak od prvního vteřiny nebylo kdo vyhraje, ale o kolik. Domácí i přesto, že pět klíčových hráčů, kteří nastoupili i v pátek v první lize mužů, do utkání nastoupilo opravdu jen sporadicky a mohli se tak pošetřit na nedělní utkání, neustále navyšovali svůj náskok, který po třech čtvrtinách tvořil už 57 bodů. Všichni hráči opravdu předváděli výborný výkon a hra Sršňů bavila všechny přítomné. V poslední čtvrtině však našim hráčům došli síly a Plzeň ovládla poslední desetiminutovku a kosmeticky tak upravila rozdíl skóre.

V neděli byli naším soupeřem bratři Sokolové z Prahy. Tým, proti kterému jsme v tomto ročníku vždy bojovali o cenné kovy a byl jedním z našich největších "rivalů". Přestože tým Sokola Pražského doznal mnoha změn, pořád to je tým, který nám nikdy moc nevoněl a hráče jsem nabádal k tomu, aby neponechali nic náhodě. A to Sršni náležitě dodrželi, i přesto, že obrana byla někdy naprosto bez koncentrace a nechali jsme si rozstřílet hráče soupeře, u kterých jsme to nechtěli dopustit. Všichni viděli nadšení a radost ze hry hráčů ve žlutočerných barvách. Zatímco soupeř se stále více hádal, domácí roztočili další fantastické útočné představení, ve kterém jedna akce byla hezčí než druhá. Posuďte sami, po první čtvrtině 39:20, v poločase 70:42 a stobodovou hranici jsme pokořili už na konci třetí desetiminutovky z rukou Martina Svobody. Poslední čtvrtina už byla opět ve znamení odpočinku nejvytíženějších Sršňů a korigování skóre hostů na konečný výsledek 112:82. Sršni se tak stále drží na čele tabulky kategorie U19 s bilancí 6:0 a s průměrem více než sto nastřílených bodů za utkání, což je určitě zajímavá statistika.

Komentář Jana Čecha: Přijde mi, že týden co týden, utkání co utkání u všech tří kategorií, které trénuji, píšu pořád to samé. Děláme někdy až hloupé chyby v obraně, kterými soupeře zbytečně dostáváme na koně, na druhou stranu když se člověk podívá na počet nastřílených bodů, těžko se divit, že hráči občas poleví v koncentraci. Naprosto bez komplikací jsme splnili roli favorita, s chutí si zastříleli všichni hráči, předvedli jsme několik pohledných akcí, které snad do této kategorie ani nepatří a k tomu se stále držíme na čele tabulky. A co je nejvíc, to nadšení z hráčů, jak jsou semknutí, kolektivní a táhnou za jeden provaz. To mi dělá opravdu velkou radost. Všichni si teď dáme dva dny zaslouženého odpočinku a od středy se opět dáme do práce, abychom navázali na úchvatnou první čtvrtinu sezóny!!!