Víkendové okénko JČ

Neděle, 20.10.2019 18:40

Páteční večer se opět nesl ve znamení první ligy mužů. Bohužel pro věrné diváky Sršňů se jednalo o výjezd na sever, kde jsme se utkali s týmem YDEA Kondoři Liberec. Tabulka vypadala jasně, Liberec na posledním místě s bilancí 0:4, náš tým na vedoucí příčce skupiny Západ s nulou proher na kontě. Nicméně známe naše hráče, kteří se za posledních několik let na venkovních hřištích mockrát spálili. Tentokrát však Sršni vlétli na Kondory tak, jak se sluší a hned od začátku jich bylo plné hřiště. Když se k výborné úspěšnosti trojek v úvodu utkání přidalo i pár smečí, bylo o osudu utkání jasno. Výborný první poločas znamenal vedení po dvaceti minutách 26:68 pro hráče ve žlutočerných dresech. Druhá dvacetiminutovka už mnoho basketbalové krásy nepřinesla a utkání už se víceméně jen dohrávalo.

YDEA Liberec - Sršni 64:107

Komentář Jana Čecha: Jsem strašně rád za prodloužení vítězné série. Ukázalo se, že hrajeme v obrovské euforii a věříme našim schopnostem. Utkání jsme nepodcenili a v prvním poločase jsme podali výborný výkon. Mrzí mě jen přístup některých hráčů ke druhé části hry, i když bylo o vítězi jasno. Každopádně máme bilanci 5:0 a stále se držíme na prvním místě tabulky. Nicméně v nadcházejících týdnech nás prověří soupeři nejtěžší. Hned v pátek 25.10 od 19:00 nastoupíme v Sršním hnízdě proti Basketbal Polabí, což je rezerva Nymburka v čele s mnoha pendlujícími hráči z KNBL a za 14 dní výjezd k favoritovi soutěže na pravé jihočeské derby - GBA Jindřichův Hradec.

Víkend byl opět ve znamení našeho dorostu, tentokrát hráči U17 vyjížděli na palubovku Plzně a Tygrů Praha. Po dvou výhrách na domácích palubovkách jsme odjížděli do Plzně s tím, že chceme navázat na naše výkony z prvního hracího víkendu. A i když jsme proti domácím hráčům Lokomotivy vypadali jako mateřská školka, naše individuální činnosti a hra 1 na 1 jsou na takové úrovni, že tento handicap dokážeme nahradit jinak. Hned od začátku utkání jsme byli doslova nebranitelní, což ostatně dokazuje 112 nastřílených bodů a to nám víceméně ještě nepadala střelba z dálky. Náš dominantní výkon znamenal třetí výhru, která nám zajistila skvělý start do sezóny a dala nám prostor pro další práci.

BK Lokomotiva Plzeň - Sršni 83:112

Za zmínku rovněž stojí, že v sobotu v dresu svitavských Turů nastoupil náš rozehrávač Vojta Sýkora a připsal si tak svůj první start v NBL. Gratulace Syky a jen tak dál!

Nedělní výjezd na palubovku BŠ Tygři Praha tak znamenal souboj dvou neporažených týmů a souboj o první místo. Soupeř, který je dle mého jeden z favoritů na titul, neboť je posílen o dva velice kvalitní hráče z Litoměřic, kteří sestoupili z EXL U17, dokonce v sobotu deklasoval USK Praha. Hned od začátku se rozehrálo utkání, které muselo bavit všechny přítomné diváky v hale. Výborné individuální výkony hráčů, týmový duch, kdy žili všichni účastníci v hale, mnoho emocí, prostě perfektní basketbal kategorie U17. Vedení se neustále přelévalo z jedné strany na druhou. Když byli Tygři 6 minut před koncem ve vedení o 9 bodů, všichni čekali, že je rozhodnuto, ale to neznají Sršně. Ti povstali a dvě minuty před koncem jsme vedli o pět bodů, bohužel jsme už byli bez několika vyfaulovaných hráčů a v koncovce nám prostě chyběly síly. Smolná prohra o dva body v takovémto utkání zamrzí...

BŠ Tygři Praha - Sršni 86:84

Komentář Jana Čecha: Jsem úplně nadšen z výkonů našich kadetů. Vzhledem k tomu, že máme pouze tři hráče ročníku 2003 a chybí nám proti všem soupeřům fyzično, hrajeme prostě skvěle. Před sezónou jsem si říkal, jak by bylo úžasné začít 3:0 a jet se pokusit překvapit favorita z BŠ Praha. A nám se to splnilo a dokonce jsme ukázali, že se můžeme měřit opravdu s každým. Nebudu lhát, že mě nemrzí průběh nedělního utkání, kdy jsme v koncovce sahali po výhře a budu si o ní myslet své, protože jsme si jí neprohráli jen my. To však na našem skvělém startu do sezóny a naší předváděné hře nic nemění. Dokonce si troufám tvrdit, že tohle je jeden z nejtalentovanějších týmů, co jsem kdy trénoval, navíc má DNA Sršňů v krvi. Jen tak dál chlapci, je radost Vás trénovat a klobouk dolů před Vámi za tento víkend!!!