U15 souboj neporažených

Pondělí, 14.10.2019 12:59

Sokol Kbely - Sršni 64:86

O víkendu nás čekal souboj neporažených týmů. V sobotu jsme se představili na palubovce Kbel. V loňské sezóně jsme s tímto družstvem úspěšně hráli na MČR o bronzové medaile a rozhodně se tak nedalo čekat, že to bude snadný zápas. Domácí nás převyšovali fyzičnem a my jim to naopak vraceli rychlostí. Hned od začátku jsme byli o trochu lepší. Dokázali jsme si několikrát vybudovat slibný náskok 8, 9 bodů, ale ne, a ne utkání rozhodnout. To se podařilo až v závěrečné desetiminutovce. Po několika přesných trojkových hodech, jsme tlak domácích definitivně zlomili. Jedinou kaňkou na tomto utkání bylo chování domácího trenéra, jeho nesportovní výroky, které rozhodčí celý zápas tolerovali, opravdu na hřiště nepatří.

BA Nymburk - Sršni 90:84

Vzhledem k tomu, že i Nymburk zvládl v sobotu své utkání, stal se nedělní zápas soubojem o první místo ve skupině B. Začátek nám vyšel skvěle. Přenesli jsme si energii ze soboty a soupeře jsme 9 minut přehrávali. Bohužel pak jsme si vybrali hluchou chvíli my a ve 13. minutě už vedl Nymburk. Od tohoto okamžiku se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. O vítezství domácích se rozhodlo v posledních 5 minutách, kdy udělali šňůru 13:2, na kterou jsme již nenašli odpověď. Sešlo se hned několik faktorů, které nám v zápase nefungovaly. Nezahráli nám naši podkošoví hráči, v útoku jsme měli až minižákovské ztráty, které byly potrestány jednoduchým košem. A obrana, která na Sokolu Kbely, už vypadala celkem dobře, se znovu vytratila někam hodně daleko.