Úspěšný víkend U19 a mužů!!!

Pondělí, 30.09.2019 09:45

O víkendu odstartovala extraliga U19, do které Sršni vstupují s nemalými ambicemi. Tým ročníku 2001 jenž získal zlato v kategorii U15 a U17, by se určitě nezlobil, kdyby se i v kategorii juniorů na konci roku představil na Final Four a opět bojoval o cenné kovy. Hned na úvod soutěže na nás však čekal přetěžký los, kdy jsme zajížděli na palubovky USK Praha a Basketbalové akademie Nymburk. V sobotu na pražské Folimance nás nečekalo vůbec nic jednoduchého. Tým USK sice oslabil o největší hvězdu Davida Böhma, který se vydal za basketbalem přes oceán, ale i tak bude tento tým se svými fyzickými předpoklady velice silným soupeřem. A to se projevovalo hned od první minuty, kdy se hrál vyrovnaný souboj, a i když Sršni byli po většinu utkání v mírném vedení, pražský tým byl neustále na dostřel! Zejména pivot Kocáb, nově příchozí střelec z Ostravy Vlk a rozehrávač Vyroubal táhli utkání do vyrovnané koncovky. Když jsme se dostali dvě minuty před koncem do vedení o 9 bodů, vše nasvědčovalo hladké koncovce, ale nebyli bychom to my, kdybychom si nehráli s osudem. Dovolili jsme soupeři dostat se na dostřel jediného bodu, 9 vteřin před koncem byl faulován Martin Štrobl a bohužel oba dva trestné hody neproměnil. USK tak mělo poslední útok ve svých rukou, ale Sršni svou nesmírnou bojovností míč získali ve svůj prospěch a mohli slavit zasloužené vítězství. Bylo to první utkání v sezóně se vším všudy a nervózní výkon z obou stran. Do basketbalového ideálu to mělo daleko, nicméně jsem rád, že jsme si to vybojovali a po dlouhých letech dobyli Folimanku.

USK Praha - Sršni Sokol Písek 83:84 (18:24, 26:24, 26:21, 13:15)

Body: Sýkora V. 21(3), Svoboda 18(1), Štrobl 13(1), Šurý 12(1), Hanslbauer 8, Pytelka a Houser po 6(2), Kříž, Sýkora T., Cais, Černý

V neděli na Sršně čekal výjezd do Nymburka, kde chtěl navázat na sobotní výhru. Náš úvod však byl jeden velký zmatek, kdy jsme naší zbrklostí vyrobili několik hrubek a domácí je potrestali. Po chvilce tak na tabuli svítilo skóre 21:16 pro Nymburk. Sršni se naštěstí rychle probrali, svoji agresivní obranou získali několik jednoduchých míčů a po první čtvrtině už byli o 8 bodů ve vedení. Ve druhé čtvrtině to byl výkon hráčů ve žlutočerném, jak se sluší a patří a jak bych si i já představoval. Najednou nás bylo plné hřiště a na hráčích bylo vidět, jak si užívají každou vteřinu. Jedna pohledná akce střídala druhou a stav čtvrtiny 13:36 mluví za vše. Když jsme k poločasovému vedení o 31 bodů zachytili i úvod druhého poločasu, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Po třetí čtvrtině jsme vedli 51:93 a v poslední desetiminutovce už dostala základní sestava zasloužený odpočinek. Hrálo už se víceméně jen o to, kolik bodů z náskoku soupeř ukrojí a kdo vsítí pověstnou stovku. Toho se zhostil Jan Kříž a po zásluze může svým spoluhráčům vyprat dresy.

BA Nymburk - Sršni Sokol Písek 84:113 (22:30, 13:36, 16:27, 33:20)

Body: Svoboda 32, Štrobl 14(3), Černý(2) a Šurý po 13, Sýkora V. 11, Houser 9(1), Hanslbauer 8, Pytelka 6, Kříž 4(1), Sýkora T. 3, Cais

Komentář Jana Čecha: Určitě mám obrovskou radost za dvě výhry z takhle těžkých venkovních utkání. Na stranu druhou si s mým týmem letos věřím na každého soupeře a důležité pro mě je i jakým výkonem se budeme prezentovat. Tam máme do ideálu ještě daleko a je určitě na čem pracovat. Nicméně máme za sebou úspěšný start do soutěže a jsem zvědav, jak si povedeme za 14 dní, kdy nás čeká další venkovní výjezd k těžkým soupeřům do Prostějova a Ostravy.

Po příjezdu z úspěšného dorosteneckého víkendu měli naši mladíci hodinu na nabrání sil, protože na všechny Sršně čekal vrchol víkendu, jímž byl první domácí zápas mužů v 1. lize. Naším soupeřem byl nesmírně zkušený tým Slavoje Litoměřice, který patří k jedním z největších favoritů a v prvním kole na své palubovce porazil rozdílem jediného bodu GBA Jindřichův Hradec. Na našem soupeři bylo znát, že si do Sršního hnízda přijel pro výhru a hned od začátku se hrál pohledný prvoligový basketbal. Prvních pět minut se střídalo vedení z jedné strany na druhou, než za stavu 10:10 začal nápor Sršňů. Myslím, že nikdo v hale nečekal, jak až může fungovat mix našich zkušených hráčů a dravého mládí, protože to byl z naší strany opravdu vynikající výkon. Už na konci první čtvrtiny jsme měli dvouciferný náskok a ten jsme postupně navyšovali až na 25bodové vedení. Konečný výsledek 92:72 mluví za vše!

Sršni Sokol Písek – Slavoj Litoměřice 92:72 (28:16, 27:25, 20:15, 17:16)

Body: Svoboda 25(2), Šlechta P. 21(1), Duda 11(3), Sýkora 8(1), Mikolášek 7(1), Englický(2), Hejda(2) a Černý(1) po 6, Procházka, Pistulka, Špičák, Houser

Komentář Jana Čecha: Jsem nesmírně rád za to, co jsme předvedli divákům při naší domácí premiéře. Je skvělé, že jsme dokázali i proti takto kvalitnímu soupeři navázat na venkovní výhru z Plzně a mít takový start do soutěže. Ještě větší radost mi však dělají výkony, kterými se prezentujeme, protože každý divák ve sportovní hale musel vidět, jaké mají hráči nasazení a jak si utkání užívají. Nechci vyzdvihávat jedince, protože si opravdu myslím, že teď táhneme za jeden provaz a jediné, co nás zajímá, je společný úspěch. Náš tým má opravdu velký potenciál a doufám, že si udržíme euforii i do příštího víkendu, kdy zajíždíme na pražskou Folimanku k dalšímu těžkému střetnutí. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří v neděli večer dorazili a vytvořili úžasnou atmosféru. Jste naším šestým hráčem a doufám, že na příští domácí utkání v pátek 11.10 od 19:00 proti Košířům dorazíte opět v takovém počtu a společně si užijeme další sportovní zážitek!