Muži dobyli Plzeň!!!

Sobota, 21.09.2019 19:19

V pátek 20. září odstartovala sezóna i pro náš mužský celek, který vstupuje do svého pátého prvoligového ročníku v řadě. Hned v prvním kole na nás čekal výjezd na palubovku nebezpečného protivníka - Lokomotivy Plzeň. Po dvou bronzových medailích naše družstvo prochází generační obměnou, kdy významnou roli v družstvu dostávají hráči z úspěšných dorosteneckých ročníků (v Plzni 6 hráčů do 20 let) obklopeni zkušenými matadory Sršňů. Při pohledu na soupisku naše sestava vypadá na velice zajímavý mix, který má nejen velkou basketbalovou kvalitu, ale snad i snahu o vytvoření úspěšného týmu, který může reprezentovat Sršně a celé naše město několik dalších let dopředu.

Nicméně naše příprava nebyla nijak dlouhá a na počet společných tréninkových jednotek by mi stačily prsty na rukou. Místo přípravných utkání jsme tak vsadili na to, že to do Plzně pojedeme zkusit a uvidíme. A co jsme od Sršňů viděli v prvním poločase, muselo být nejen pro mě, ale pro všechny naše fanoušky pohlazením po duši. Během první dvacetiminutovky se na palubovku dostalo všech 12 hráčů na soupisce a každý přispěl svou troškou k euforii žlutočerných, kdy hráči na hřišti udávali tempo a byli výrazně lepším týmem. Škoda jen několika chyb v obraně a pár šťastných střel soupeře s klaksonem 24 vteřin na útok, kdy nebýt jich, mohlo být poločasové vedení větší než 17 bodů, protože všichni tušili, že soupeř má obrovskou kvalitu a žádná pohádka netrvá věčně. Bohužel to, čemu jsme chtěli předejít a o čem jsme v šatně mluvili, se naplnilo. Nejenže nám nepadlo několik volných střel, ale bohužel pryč bylo i naše nasazení a komunikace v obraně, a to byla živá voda pro soupeře. Několika rychlými trojkami Jana Maděry a body leadera Lokomotivy Václava Honomichla na tabuli po 27 minutách svítilo skóre "už jen" 65:68 pro Sršně a museli jsme si vybrat druhý oddechový čas. Pak však přišla chvíle našich mladých pušek a během dvou minut opět Sršni převzali kontrolu nad utkáním a rychle si vytvořili třináctibodové vedení. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili opět s neskutečnou energií, téměř jsme zavřeli naší obranu, několikrát dokonce nepustili soupeře ani k zakončení a donutili ho k porušení pravidel 24 vteřin na útok. Za 8 minut poslední části jsme tak dostali pouhých pět bodů, skóre se přehouplo přes dvacet bodů a utkání dohrávaly lavičky. I když nevím, zda my jsme v Plzni měli lavičku, prezentovali jsme se opravdu týmovým výkonem, kdy každý měl na výhře stejný podíl, ať má ve statistikách čísla jakákoliv.

BK Lokomotiva Plzeň - Sršni Písek 77:94

Komentář trenéra Jana Čecha: Během našeho prvního společného měsíce mě neustále provázely obavy, jak si to vše sedne a jak může náš tým fungovat. Nebudu lhát, že jsem šel do svého premiérového utkání na lavičce první ligy mužů s nějakým velkým očekáváním, ale už od rozcvičky jsem viděl na hráčích velké odhodlání, a to dokazovali od první minuty i svým výkonem. Troufám si tvrdit, že 33 minut jsme hráli opravdu pohledný a kolektivní basketbal, kdy jsem uvěřil, že spojení dorostenců a mužů může fungovat, dokonce velice úspěšně. Samozřejmě zůstávám nohama na zemi a první, co jsem po utkání řekl hráčům, bylo, že jedna vlaštovka jaro nedělá. I v pátek třetí čtvrtina ukázala, že je před námi ještě spousta práce, ale euforie, která v Plzni panovala, nám snad dodá chuť do další práce.

Doufáme, že po basketbalovém půstu je výhra na hřišti Lokomotivy Plzeň nejlepší možnou pozvánkou na první domácí utkání proti Slavoji Litoměřice. Jedná se o soupeře, který má obrovskou kvalitu, což jasně dokázal hned v prvním kole, kdy porazil na domácí palubovce největšího favorita soutěže GBA Lions Jindřichův Hradec. Zapište si tak do kalendáře datum neděle 29. září od 17:00 v Sršním hnízdě, budeme potřebovat každého sportovního fanouška a nezapomeňte, že prvních 171 diváků už si bude mít na co sednout!