Hodnocení sezóny 2018/19

Sobota, 15.06.2019 17:47

Je tu konec června a čekají nás (pro někoho dlouho vyhlížené, pro někoho nenáviděné)  dny a týdny bez oranžové mičudy. Pojďme se tedy ohlédnout za tím, co přinesla 24.kapitola v (doufejme) nekonečném seriálu Ordinace v sršním pekle.

Možná by stačilo jen připomenout letošní výsledky v nejprestižnějších kategoriích a víc by nebylo potřeba:

muži     3.místo v 1.lize

U19      4.místo na MČR

U17      Mistři ČR

U15      4.místo na MČR

U14     3.místo na MČR

Tým Gymnázia vyhrál přebor středních škol ČR a na MS středních škol na Krétě skončil 10., což je nejlepší "české" umístění v historii. Tylovka pak vyhrála přebor ČR základních škol....

Asi i takto by to bylo vypovídající, ale vezmu to přeci jen maličko obsáhleji:

Přípravky:

I přes velkou konkurenci jiných sportů a aktivit pro děti se nám zatím stále daří týmy přípravek naplňovat. Již podruhé jsme uspořádali sportovní den pro děti ze školek. Díky spolupráci se základními školami Tylova, Husova, Benešova a Šobrova se nám daří stavy malých sršníků stále navyšovat. 

Do budoucna bychom rádi rozšířili počet škol, na kterých bychom pomohli rozjet projekt "Sportuj ve škole" a také zapojili další školy do projektu Jr.NBA, kde nás zatím dlouhodobě reprezentuje pouze Tylovka.

Minižáci:

U10 (2009 a ml.) - Tým pod vedením Radka Dudy zatím sbírá zkušenosti před svou první "ostrou" sezónou. K tomu jistě přispěly i starty na velkých turnajích v Praze či Polsku.

U11 (2008 a ml.) - Trenérské duo K+K dovedlo po vítězství v krajské kvalifikaci svůj tým na MČR v Ostravě k 8.místu. Kluci také startovali na turnajích v Maďarsku a Polsku. Hráči tohoto týmu také tvořili základ školního týmu Tylovky, který si v jarní kvalifikaci zajistil účast v již 4.ročníku Jr.NBA

U12 (2007 a ml.) - Rodinná dvojice Janovský+ Janovská se svým týmem po výhře v krajské kvalifikaci obhájila na MČR loňské 7.místo. Sezónu pak vyšperkovali výhrou na turnaji v Maďarsku a krásným bronzem ze silně obsazeného turnaje v Polsku. Další herní zkušenosti kluci sbírali i na turnajích v Plzni či Klatovech.

U13 (2006 a ml.) - Výsledky tohoto týmu jsou poznamenány tím, že tři stěžejní hráči (Čihák, Humpál, Klement) nastupovali v rámci naší spolupráce v dresu českobudějovických Tygrů, se kterými získali titul Mistr ČR. Nicméně tato skutečnost na druhou stranu nabídla významnější minutáž a roli v týmu hráčům, kteří by ji neměli a mohli se tak rozvíjet. Pro tým byl úspěch 2.místo v krajské kvalifikaci, které jim zajistilo start na Festivalu v Litomyšli.

Žáci:

U14 (2005 a ml.) - Tým si pod taktovkou Aleše Kyriána dokráčel na MČR v Brně k cennému bronzu. Utkání v sezóně se dala rozdělit do dvou kategoriií: s Josém a bez něj. Je velmi důležité, aby hráči tohoto ročníku sehráli co nejvíce utkání bez svého lídra. Nicméně stejně tak je jasné, že k úspěchu,kterým bronz bezesporu je, přispěl Pepa zcela zásadní měrou. Je na trenérech, aby i na příští sezónu vymysleli pro tento tým a JS ten nejvyváženější mix.

U15 (2004 a ml.) - AK se tuto sezónu musel obejít bez dlouhodobě zraněného Ondry Veselého. Tým však překvapil a kolem dvojice lídrů Hejla a Svobody dokráčel na MČR v Brně až k souboji o bronz. Liberečtí Kondoři však byli proti a tak tomuto ročníku není "placka" stále souzena.

Dorost:

U17 (2002 a ml.) - Před sezónou asi nikdo nevěřil, že by nově vzniklý tým mohl navázat na veleúspěšný ročník 2001, který získal titul Mistra ČR v kategorii U17. Nicméně trenéru Janu Čechovi se opět podařilo namíchat vítězný koktejl. Kluci se prokousali v playoff přes nepříjemný Prostějov a následně překvapili svoji spanilou jízdou na MČR v Brně. Možná že jejich cesta nebyla tak spanilá jako před rokem, možná že jejich basketbal nebyl tak oku lahodící, ale na co si fanoušek tohoto týmu nemohl stěžovat byla bojovnost, rvavost a touha urvat výhru za každého času i stavu skóre. To bylo na tomto týmu skutečně fascinující.

U19 (2000 a ml.) - Pouze dva hráči ročníku 2000 byli zastoupeni v souboru juniorů pod vedením Jana Čecha. Během sezóny však dokázali, že se mohou měřit v soutěži v podstatě s kýmkoliv. To ukázali v playoff, když přešli přes ostravské Snakes. Na Final Four bohužel v semifinále nestačili na fyzično domácích Sov a v utkání o 3.místo je doslova sestřelil prostějovský Páleník. I tak je 4.místo obrovským úspěchem.

Muži:

Když bylo vzhledem k sestupu J.Hradce zřejmé, že letos tým nemůže počítat s žádnými hostujícími hráči z nejvyšší soutěže, bylo hlavním cílem týmu soutěž udržet. Kolem jádra již zkušených mazáků tak dostávali prostor mladíci, což oživilo jak hru Sršňů, tak i napomohlo k hernímu růstu hráčů samotných. Dá se říci, že se výkony žlutočerných v průběhu sezóny zlepšovaly, což ocenili i diváci, kteří dokázali při domácích utkáních pravidelně plnit hlediště sršního pekla. Tým nakonec pod vedením tria Janovský, Matějka, Čech sebral krásné 3.místo, čímž obhájil svoji pozici z loňska. 

Byla to výsledkově jednoznačně nejlepší sezóna Sršňů v jejich historii. To čeho jsme dosáhli je výsledkem společné práce hráčů, trenérů, funkcionářů, rodičů, diváků....prostě všech, kteří nosí v srdci žlutočerné barvy. Přejme si všichni, aby se nám i nadále dařilo a aby, až třeba přijdou i neúspěchy, zůstala naše sršní komunita stále tak silná jak je nyní.

MJ