U15 vezou z MČR domů brambory

Pátek, 03.05.2019 20:01

Skupina A:

Kondoři Liberec - Sršni 95:61

V prvním utkání jsme narazili na Liberec, který během sezóny svůj tým doplnil o několik hráčů a jeho kvalita šla hodně nahoru. Celou první půli měli Kondoři jasně navrch. Měli jsme obrovský problém v obraně, kde jsme propadali v situacích 1 na 1 a ani v útoku to nebylo o moc lepší. Díky velkému množství ztrát jsme soupeři darovali nespočet míčů a snadných košů. Teprve po přestávce, jsme začali vystrkovat žihadla. Několikrát jsme náskok stáhli, ale pod 10 bodů jsme se už nedostali. Proto jsme se rozhodli pošetřit síly do dalších bojů a konečný rozdíl ve skóre narostl až na 34.

BK Příbor - Sršni 73:90

S Příborem jsme v extralize dvakrát vyhráli a věřili jsme si na ně i nyní. Hráli jsme rychlý basket a body na naší straně narůstaly. Co nám neklapalo byla znovu obrana. Sice jsme udrželi nejdominantnějšího hráče soupeře Dostála od koše, zato ostatní měli až příliš volnosti a každý náš nástup rychle zastavili. Zlepšení přišlo znovu ve druhém poločase. Ještě více jsme přitlačili v obraně, za třetí čtvrtinu jsme obdrželi pouze 10 bodů. Konečně jsme Příboru odskočili na větší rozdíl, který jsme v klidu kontrolovali až do konce.

Sršni - Sokol Pražský 89:70

Vzhledem k tomu, že Liberec prohrál se Sokolem Pražským, byla naše jediná šance na postup do semifinále porazit Sokol o 19 a více bodů. Asi by se v hledišti nenašlo mnoho odvážlivců, kteří by nám věřili, že to dokážeme. Ale světe div se, my jsme odstartovali utkání s velkou energií a diktovali jsme tempo hry. Pražané nevěděli v obraně, kde jim hlava stojí. Naše trojková kanonáda, za kterou by se nemuselo stydět žádné družstvo dospělích, byla prostě neuvěřitelná. Dali jsme 15 trojek z téměř 50 % úspěšností a tu nejdůležitější si nechal Pepa Svoboda na konec. Výsledek přesně o těch potřebných 19 bodů nás posunul do semifinále.

Semifinále:

Tygři JBC Brno - Sršni 103:48

Semifinále s Brnem a pozdějším vítězem celého MČR vyznělo zcela jasně pro domácí. Zkusili jsme zachytit úvod, ale marně. Již po první čtvrtině to bylo o 14 bodů a my jsme usoudili, že pošetříme hlavní opory týmu na poslední utkání na turnaji.

o 3.místo

Kondoři Liberec - Sršni 89:79

V souboji o bronz jsme se znovu utkali s Libercem, ale tentokrát patřil začátek nám. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, drželi jsme nejlepší hráče Kondorů od míče a šli až na plus 9. Pak přišlo pro nás několik hluchých minut a náš náskok se rozplynul jako mlha. V poločase se tak začínalo od znovu. Celou třetí čtvrtinu se přetahovalo skóre z jedné strany na druhou a nikdo se výrazně netrhl. Klíčový úder nám Kondoři zasadili v první polovině poslední desetiminutovky. Dvakrát se úspěšně trefili za tři body a tím načali svoji šňůru 13:0. My jsme samozřejmě zbraně nesložili, ale bylo na nás vidět, jak nám dochází šťáva. Naše snaha už neměla potřebnou sílu, a tak na nás zbyly pouze brambory.

Komentář trenéra: Čtvrté místo by se mohlo zdát jako neúspěch, ale je to naopak. Klobouk dolů před klukama, kam až jsme to v téhle sezóně dotáhli. Bronzové medaile by tak byly pověstné třešničky na dortu. Zopakovali jsme umístění, které jsme dosáhli na MČR v loňském roce a to nám chyběl pod košem Ondra Veselý, který letos kvůli zranění do zápasů vůbec nezasáhl. Takže velké poděkování hráčům a jejich rodičům. Zejména Karel Maleček a Petra Janovská si zaslouží obrovskou pochvalu za odježděné všechny venkovní zápasy. Díky spolupracujícím klubům Tigers České Budějovice a SKB Strakonice.